{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


KARLOVY VARY LETOS JEŠTĚ NEPROHRÁLY, JIHOMORAVSKÉ DERBY ZVLÁDLI BULLDOGS

Obrázek ke článku
29. 9. 2019

Stoprocentní bilanci si drží klub ze západních Čech. Hurrican Karlovy Vary si v první lize mužů poradil i s Petrovicemi a po čtyřech kolech mu patří čelo tabulky. Souboj o jižní Moravu a reprízu loňského play-down superligy potom vyhráli Bulldogs nad Znojmem.

Z devíti gólů, které nastřílely Karlovy Vary v Petrovicích, se hned na čtyřech podílel Michal Klápa. Ten ve statistikách dosáhl na bilanci 2+2. Díky tomuto vítězství zůstali Západočeši posledním neporaženým mužstvem letošního ročníku.

Přesvědčivý výsledek si připsal Exelsior Havířov, který nedal šanci Rožnovu. Hosté se poprvé střelecky prosadili v zápase až za stavu 7:0 pro soupeře a podlehli mu 3:10. „Věděli jsme, že Rožnov bude nepříjemný zejména v osobních soubojích. Těm jsme se snažili vyhnout svou florbalovostí. Jsme opět rádi, že se do hry dostala celá střídačka,“ sdělil havířovský trenér Hynek Plášek.

Kladno zaskočily České Budějovice, pro něž mluvilo skóre 4:3. Kanonýři doplatili na ztrátu vedení 2:1 a Štíři úspěšně obrátili třemi trefami v řadě. Na bodech pro Jihočechy pak už nic nezměnilo ani snížení Filipa Ullmanna v závěru utkání, a tak Kladno zůstalo na druhé pozici soutěže.

V duelu o nejvyšší příčky se nedařilo ani Gullivers, protože ztratili body doma se Startem98. Pražané rozhodli gólem čtyřicet sekund před koncem třetí třetiny, po níž přidali ještě dvě trefy do odkryté branky. „Vyrovnané a velmi bojovné utkání od začátku do konce. I přes pár pasáží, ve kterých jsme hráli hurá florbal, jsme hráli trpělivě, díky čemuž jsme byli v závěru odměněni,“ podotkl trenér Startu Adam Havránek.

Jihomoravské derby urvali ve svůj prospěch Bulldogs, kteří zdolali Znojmo 4:2. Důležitá byla poslední desetiminutovka, do níž vstupovaly oba týmy za remízového stavu, ale Brno uteklo díky dvěma gólům Martina Grlického. Tři body si odvezly ze hřiště protivníka také Chomutov, jenž uspěl 7:4 v Jaroměři, a Ústí po výhře 7:5 nad Slovanem Havířov.

Tabulka soutěže

Obrázek