​​​​

MVIL A VINOHRADY SROVNALY KROK, TĚSNĚ USPĚLY TAKÉ SVITAVY

11. 3. 2018

Po druhých čtvrtfinálových zápasech jsou dvě série vyrovnané, MVIL totiž zdolal Kladno a Královské Vinohrady v přestřelce těsně porazily Karlovy Vary. Naopak druhý bod si připsali Black Angels po vysoké výhře nad Startem a Havířov nad Petrovicemi. V bojích o záchranu Chomutov i podruhé uspěl na hřišti Hattricku, Svitavy těsnou výhrou srovnaly stav série s Litvínovem.

Na rozdíl od prvního zápasu čtvrtfinále mezi MVILem a Kladnem byla jeho první část bezbranková, skóre otevřeli až v polovině utkání domácí, kteří se trefili dvakrát za sebou. Na snížení na rozdíl jedné branky v podání Kanonýrů Ostrava rychle odpověděla dvěma góly, nedopustila drama a srovnala stav série.

Black Angels si po těsném vítězství připsali jednoznačnější výhru, za kterou šli od prvních minut. Gólově se jim povedla zejména první třetina, ve které vstřelili čtyři branky, a třetí část, v níž skórovali pětkrát. „Zápas nám prohrály individuální chyby a nekoncentrovanost jednotlivců v první třetině. Na špatném výsledku se podepsala i naše střelecká impotence,“ řekl trenér Kratochvíl s tím, že hosté z třiceti osmi střel dali jen tři branky.

První utkání jednoznačně ovládly Karlovy Vary, druhý duel už byla sedmnáctigólová přestřela. V jejím závěru nejprve otočily stav ve svůj prospěch Karlovy Vary, Královské Vinohrady ale odpověděly dvěma góly během jedné minuty a vedení už uhájily. Vítěznou trefu si připsal Skřivánek, byl to jeho třetí gól v zápase.

Oba čtvrtfinálové duely ovládl jasným rozdílem pouze Pegres Havířov, jenž hned na začátku 2. minuty od Petrovic inkasoval, ještě v první části ale otočil skóre ve svůj prospěch a poté už dominoval. Vítěz základní části zvýraznil svou výhru na konci utkání, kdy se ještě Petrovice snažily zvrátit nepříznivý vývoj. Hattrick a jednu asistenci zaznamenal Matěj Černý, jenž je neproduktivnějším hráčem série.

Druhý krok za záchranou udělal Chomutov, zvládl i druhý duel na hřišti Hattricku. Na branku se čekalo až do 25. minuty, kdy sice otevřelo skóre Brno, jenže Chomutov se třemi góly během tří minut dostal do dvoubrankového trháku. Vedení si i přes větší střeleckou aktivitu soupeře pohlídal až do konce.

Série mezi Bivojem a Svitavami přinesla další dramatický duel, v němž Svitavy v závěru uhájily těsné vedení a vyrovnaly stav série. Litvínovu nepomohl ani hattrick Hocelíka, jenž tři minuty před koncem snižoval na končených 5:6 z pohledu domácích. „Hráli jsme na tři obránce, dařili se nám brejky, což společně s nedisciplinovaností domácích rozhodlo,“ vyjádřil se Lukáš Brýdl.