Skoková před finále v rodném městě: Budu se maximálně snažit pomoci ze střídačky

Nikola Skoková zažívá povedený ročník v nejvyšší soutěži žen | foto: FAT PIPE FLORBAL CHODOV

Na pohárové rozuzlení v Českých Budějovicích se naplno chystají i hráčky pražského Chodova. O specifické utkání půjde pro Nikolu Skokovou, která právě ve městě na jihu Čech udělala své první krůčky. Jak však v rozhovoru sedmnáctiletá útočníce prozradila, na finálový souboj bude dohlížet pouze z lavičky, jelikož bojuje se zápalem plic.


Pohárové finále se rychle blíží. Jak se těšíte?
Já se těším moc, přípravy probíhají v plné parádě. Akorát jsem momentálně doma se zápalem plic, takže bojuju s vnitřním démonem, ale holky se připravují dostatečně. Hrály jsme s Ostravou už dva zápasy, takže podkladů pro přípravu taktickou i fyzickou je určitě dostatek. Věřím, že trenéři vytáhnout skryté karty z rukávu, které budou moci použít. Zdraví už bohužel nedovolí naskočit, to se ví už teď.  

Budete přítomna na zápase alespoň v roli diváka?
Přeci jen se finále odehraje ve městě, kde jsem udělala první florbalové krůčky. S holkama budu pouze na střídačce, ale i tak se těším, jak malé dítě na Vánoce. Určitě by to pro mě znamenalo hodně nastoupit, začínala jsem v Českých Budějovicích před přesunem do Prahy. Určitě by to bylo skvělé, přišla by rodina i přátelé, ale to se nedá nic dělat. Budu se snažit maximálně pomoci na střídačce, aby se nám to povedlo. 

Vy už jste si v dosavadním ročníku na jihu Čech zahrávala, v osmifinále jste totiž vyzvaly českobudějovický Meťák, který jste jednoznačně přehrávaly. To se následně dá řící i o čtvrtfinálové bitvě na hřišti plzeňské Slavie. U těchto zápasů je asi klíčové nic nepodcenit, že? 
Na zápasy jsme se připravovaly jako na každý jiný. Měly jsme v nich i nějaké specifické úkoly, které jsme splnily, jak jsme si představovaly. Byli to papírově slabší soupeři, takže jsme rádi, že jsme naplnily roli favoritek a postoupily jsme dále. 

V semifinále už to byla jiná písnička, derby s Tatranem jste však zvládly a zajistily jste si místenku do finále. Jak se zpětně za duelem ohlížíte? 
Na semifinále jsme se takticky hodně připravovaly, jelikož School Match s Tatranem se nám vůbec nevyvedl. Příprava byla velká. Zápas jsme měly pod kontrolou, až na první třetinu, kdy se nám nedařilo v zakončení. Poté si ale myslím, že jsme byly po celé utkání lepším týmem na hřišti. 

V případě vítězství si zajistíte účast v Poháru mistrů do další sezony, to je asi velké lákadlo.
Byl to určitě nějaký předsezonní cíl. Do poháru jsme se přihlásily, abychom to šly vyhrát, nechtěly jsme se jen zúčastnit, to je jasné. Co se týče k postupu do Poháru mistrů, tak šance je poté ještě ze superfinále a já pevně věřím, že se nám to povede z obou finále. 

S FBC Ostrava jste odehrály v posledních letech řadu velkých zápasů v play-off i například v předloňském superfinále. Mohou se týmy stále něčím překvapit? 
Určitě vždycky se mohou překvapit, každý zápas je úplně jiný. Může někomu třeba v ten den sednout povrch nebo nesednout. My uvidíme, s čím Ostrava přijde a necháme tam všechno. 

Sezona je v plném proudu, aktuálně vám v ligovém ročníku patří druhé místo. Jak hodnotíte dosavadní průběh sezony? 
Jsme spokojené, ale vždycky můžeme být ještě lepší. Teď přijde klíčová část sezony, takže až tam se ukáže, co jsme natrénovaly. Věříme, že budeme úspěšné. 

Pokud byste měla vypíchnout silné stránky týmu a věci, na kterých byste měly zapracovat. Co by to bylo? 
Chodov je znám svými útočnými schopnostmi, jsme velcí zabijáci v předbrankovém prostoru, to bych řekla, že je naše velká zbraň. Co se týče našich slabin, tak bych řekla možná, že je potřeba posílit na fyzické stránce, což bude ve vyřazovacích bojích klíčové. 

Jste věkem teprve prvním rokem juniorkou, přesto si držíte v nejvyšší soutěží více než bod na zápas. Jak jste spokojená s průběhem sezony po stránce individuální? 
Já jsem určitě spokojená. Jsem ráda, že mohu být přínosem pro tým. Co se týče mého vytížení, tak to mám super nastavené s trenéry. Vše se řeší tak, aby to bylo ideální pro můj hráčský rozvoj. Moc si toho vážím, že mohu nastupovat za Chodov s velkými osobnostmi jako je Majda Plášková nebo Eliška Chudá. 

Vypadá to tedy, že přechod do elitního ženského florbalu pro vás nijak těžký nebyl. Je tomu tak? 
My už jsme i dříve chodily na nějaké tréninky, takže to bylo jednodušší z tohoto pohledu se aklimatizovat. Holky nám hezky pomohly, takže nebyl problém a rychle jsme zapadly. 

Vytížená jste v letošní sezoně opravdu výrazně, kromě chodovského áčka pomáháte i juniorkám a působila jste i v partnerském Startu, kde jste řádila v počtu branek ve druhé nejvyšší soutěži. Pro mladou hráčku asi jistě skvělé herní zkušenosti. 
Střídavé hostování do Startu mi bohužel skončilo, chodila jsem tam moc ráda. Občas to bylo náročné z toho pohledu, že jsme řešily, za koho budeme vlastně hrát. Jinak si myslím, že to byla super příležitost pro nás všechny. Co se týče gólů, tak to samozřejmě nebyla jen moje zásluha, všechno bylo hezky týmově odvedené. Jsem spokojená se svými i týmovými výsledky. 

Vy jste v předešlé sezoně navíc prodělala nepříjemné zranění, už je vše v pořádku? 
Už mě nic nelimituje, zranění jsme vyřešili podstatně rychleji, než jsem očekávala. To bylo skvělé, vše proběhlo v pořádku. Jsem za to moc ráda.

Nahrávám

Vyhledávání

Právě se hraje

Právě se hraje

Dnes odehráno

Moje týmy

Následuje

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se