Jan VONDRUŠKA
    ()

Prvoligové čtvrfinále nešetřilo dramaty, v play-down vítězili hosté

Radost kladenských Kanonýrů v rámci play-off první ligy 2023/2024 | foto: Kanonýři Kladno

Kdo dosáhne na titul v první lize mužů? Cesta za úspěchem odstartovala čtvrtfinálovými duely na hřišti papírových favoritů, kteří ani v jednom utkání nezaváhali. Ke slovu se však draly i týmy z pásma play-down, kdy do bojů o záchranu lépe vstoupily Čelákovice a Start98.

Čtvrtfinále play-off
Bulldogs Brno – DDQ Florbal Chomutov 4:3 (0:3, 1:0, 3:0) | série 1:0

Nejdříve noční můra, potom snový obrat. Chomutov si v první části vyšlápl na Bulldogs a vedl 3:0, jenže náskok mu až do konce nevydržel. Rozhodovala totiž až závěrečná třetina, během níž otočili Brňané na 4:3. Rozdílový gól navíc padl v posledních 20 sekundách z hole Petra Vaverčáka, a tak domácí emotivně urvali úvodní výhru čtvrtfinále.

Branky: 25. Mráz, 52. Kalousek, 57. Gregr, 60. Vaverčák – 2. Holovej, 6. Linc, 11. Fator. Rozhodčí: Benačan – Šaroch. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Diváků: 188. Zásahy brankářů: Koudelka 25 – Frühbauer 31. MATCH CENTER | OHLASY

Kanonýři Kladno – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 8:7p (3:3, 2:3, 2:1 – 1:0) | série 1:0

Ještě větší nervák přinesla bitva Kladna s Gullivers, jež zamířila za stavu 7:7 do prodloužení. Stalo se tak po bláznivé přetahované, během níž se obě mužstva nejednou vystřídala ve vedení, a tak se přidaný čas ukázal jako spravedlivý způsob, jak bitvu rozuzlit. V závěru se ale mohl radovat jen jeden celek, kterým byli Kanonýři. Za ně rozhodl Matyáš Bachmaier, který zkompletoval hattrick s bilancí 3+1.

Branky: 3. Bachmaier, 6. Chroust, 20. Bohuslávek, 31. Tomášek, 37. Krbec, 49. Bachmaier, 52. Bohuslávek, 64. Bachmaier – 11. Matula, 13. Černoch, 16. Valeš, 21. Černoch, 23. Matula, 38. Matula, 56. Matula. Rozhodčí: Kropáček – Novák. Vyloučení: 1:5. Využití: 2:0. Diváků: 407. Zásahy brankářů: Melega 17, Janoušek 5 – Krupa 18. MATCH CENTER | OHLASY

Florbal Ústí – TJ Znojmo LAUFEN CZ 5:3 (1:3, 3:0, 1:0) | série 1:0

V potížích se ocitlo také Ústí potom, co ztratilo otevírací dějství se Znojmem 1:3. Severočeši přesto věděli, že stále zbývá dost času na otočku, a během druhé třetiny přebrali iniciativu. Ještě před sirénou upravili stav na 4:3, načež přežili i dramatickou třetí pasáž duelu. Vítězství pečetil v poslední minutě Jan Vondruška.

Branky: 2. Esterka, 30. Kolstrunk, 32. Krupica, 37. Fuchsig, 60. Vondruška – 3. Blažek, 9. Ďuriška, 11. Kucharič. Rozhodčí: Baloun – Sommer. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. Diváků: 208. Zásahy brankářů: Hrabě 9 – Pechura 22. MATCH CENTER | OHLASY

Goldea PANTHERS OTROKOVICE – FbC Respect Hradec Králové 4:3 (0:0, 3:0, 1:3) | série 1:0

Žádná snadná práce nečekala ani na Otrokovice. Na jejich hřišti to vypadalo, že po vyhraném druhém dějství 3:0 možná snaha Hradce opadne. Opak byl však pravdou a Východočeši se postupně dotáhli na stav 3:3. Jejich vyrovnání přišlo v poslední minutě základní hrací doby, avšak Panthers měli ještě chvilinku na odpověď, kterou proměnili ve svoji čtvrtou trefu.

Branky: 26. Gál, 28. Kokeš, 32. Červenka, 60. Kubíček – 56. Heger, 58. Heger, 60. Hušek. Rozhodčí: Hejzlar – Kněžík. Vyloučení: 5:1, navíc Sovják (OTR) osobní trest. Využití: 0:0. Diváků: 218. Zásahy brankářů: Kohút 12 – Šimeček 10. MATCH CENTER | OHLASY

1. kolo play-down
FbC Plzeň – FAT PIPE Start98 3:5 (1:1, 2:2, 0:2) | série 0:1

Ani brzký otevírací gól nezaručil Plzni, že získá utkání pod svoji kontrolu. Start98 zanedlouho dostihl ztrátu a ve druhé třetině, i díky brance v oslabení, zvrátil skóre. Hned nato ovšem Západočeši odpověděli dvěma rychlými údery a začínalo se znovu z remízy. Pražané každopádně nepolevovali ani ve finální etapě hry a vynutili si výsledek 5:3. Rovnou třikrát se zapsal mezi střelce Matěj Netrefa (3+1), jenž se perfektně doplňoval s Vojtěchem Baginem (2+3).

Branky: 1. Horažďovský, 31. Hájek, 32. Hájek – 7. Netrefa, 22. Netrefa, 31. Bagin, 46. Netrefa, 60. Bagin. Rozhodčí: John – Starý. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. Diváků: 130. Zásahy brankářů: Bezděk 24 – Dittrich 21. MATCH CENTER | OHLASY DOMÁCÍ | OHLASY HOSTÉ

FBC Letka Toman Finance Group – ASK Orka Čelákovice 5:7 (1:3, 1:1, 3:3) | série 0:1

Čelákovice vedly po první třetině 3:1 a po následující fázi zápasu 4:2, Letka ale ještě přispěla k napínavé zápletce. Ve třetí části se totiž dostala na průběžné skóre 4:4 a Orka musela opět zabrat. Hostující hráči se posléze ještě třikrát trefili a s přispěním hattricku Daniela Korycha zahájili sérii zdárně.

Branky: 17. Vojáček, 27. Čech, 42. Svoboda, 42. Hranický, 60. Blana – 1. Doutnáč, 15. Čáp, 18. Korych, 37. Čáp, 50. Jakob, 54. Korych, 58. Korych. Rozhodčí: Krátký – Vojkůvka. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Diváků: 55. Zásahy brankářů: Petr 24 – Žáček 25. MATCH CENTER | OHLASY