• 58 57:19
    Vinohrady

Ostrava i Liberec mají osmifinálový mečbol, Panthers zvládli nájezdy

Radost florbalistů FBC Ostrava v prvním osmifinále Livesport Superligy | foto: FBC ČPP Bystroň Group Ostrava

V bitvách o čtvrtfinále florbalové Livesport Superligy se strhly dvě atraktivní bitvy. Mečbol si zajistila Ostrava, která ustála náročnou přetahovanou s Královskými Vinohrady. Hráči Liberce pak přetlačili Black Angels v jejich domácím prostředí. Otevřely se také obě série play-down, v nichž vítězila hostující mužstva.

Osmifinále play-off
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – TJ Sokol Královské Vinohrady 5:4 (1:1, 2:1, 2:2)

Měření sil Ostravy s Královskými Vinohrady přineslo atraktivní přetahovanou. Nejdříve se dostali do vedení hosté zásluhou Štěpána Švejdy, náskok jim ovšem vydržel jenom jedinou minutu. Ostravané tak získali remízu 1:1 po první třetině, načež v další fázi duelu odskočili do výhody o jednu branku.

Skóre se naklonilo ještě více pro domácí ve třetí části, kdy po vyrovnání SKV reagoval protivník dvěma trefami za sebou na 5:3. Pražané v závěru sice ještě snížili na kontaktní manko a měli stále o co bojovat, vyrovnaní si však nevynutili. FBC si tak zajistilo osmifinálový mečbol, jež může proměnit už v neděli na půdě soupeře.

Branky: 17. Bräuer, 22. Herblich, 38. Pešat, 46. Gál, 53. Pobořil – 16. Švejda, 30. Procházka, 44. D. Gärtner, 58. Pergler. Rozhodčí: K. Sojka – T. Sojka. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. Diváků: 85. Zásahy brankářů: Binder 9 – Křepelka 7. MATCH CENTER

BLACK ANGELS – FBC Liberec 4:8 (0:3, 1:2, 3:3)

Blíže k účasti ve čtvrtfinále play-off má po sobotě také Liberec, když položil základ úspěchu už v otevírací třetině. Během ní vstřelil hned tři branky do sítě Black Angels. A přestože se Pražané postupem času zlepšili směrem dopředu, výsledek ve svůj prospěch neotočili.

Důležitým strůjcem libereckého úspěchu se stal Jakub Mádlo se třemi góly a jednou asistencí, jehož v individuálních statistikách doplňoval třemi přihrávkami Vojtěch Wiener.

Branky: 31. Obuškevič, 48. Burian, 55. Doležal, 59. Boček – 6. Mádlo, 18. Mádlo, 20. Kopecký, 24. Mádlo, 28. Faksa, 42. Ferdan, 54. Šoltys, 60. Smutný. Rozhodčí: Bališ – Varga. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. Diváků: 112. Zásahy brankářů: Körber 15 – Műck 10. MATCH CENTER

1. kolo play-down
SOKOLI Pardubice – PSG PANTHERS OTROKOVICE 8:9pn (1:2, 1:5, 6:1 – 0:0)

Pořádně drama se konalo v Pardubicích, kde až po nájezdech urvaly první bod série Otrokovice. Panthers přitom vedli již 7:2 a vypadalo to, že bez problémů zvítězí v normální hrací době. Opak byl ovšem pravdou, když Sokoli dohnali manko a zajistili si stav 8:8 po šedesáti minutách.

Hrdinou Otrokovic se nakonec stal František Vykopal, jenž jako jediný hráč až v šesté sérii nájezdů proměnil svůj pokus v dovednosti disciplíně. Celkově si z utkání odnesl bilanci 2+0.

Branky: 18. Zozulák, 27. Teichman, 41. Pakosta, 45. Zozulák, 50. Prix, 53. Šmíd, 54. Šmíd, 56. Šmíd – 13. Grich, 15. Červenka, 22. Hrabal, 29. Vykopal, 31. M. Ležatka, 33. D. Ležatka, 39. Grich, 50. Zapletal, rozh. nájezd Vykopal. Rozhodčí: Both – Černín. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváků: 280. Zásahy brankářů: Haleš 22 – Kohút 27. MATCH CENTER

FBC 4CLEAN Česká Lípa – FB Hurrican Karlovy Vary 4:8 (1:2, 2:2, 1:4)

Teprve druhou vítězství v superligové sezoně si připsaly Karlovy Vary. Úspěšný výsledek však přišel v o to důležitějším momentu, neboť se Západočeši dostali do vedení v sérii play-down. Krok k udržení udělal Hurrican výhrou 8:4 nad Českou Lípou, proti níž se střelecky prosazoval Miloš Tyl (2+0) a Matěj Korbel (2+1).

Branky: 19. Krajcigr, 21. Krajcigr, 29. Tichý, 46. Tichý - 13. Korbel, 14. Lebeda, 36. Tyl, 39. Korbel, 42. Hurt, 44. Klápa, 49. Strachota, 59. Tyl. Rozhodčí: Kropáček – Novák. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. Diváků: 343. Zásahy brankářů: Dvořák 10, Netopilík 2 – Váradi 20. MATCH CENTER