• 60 59:52
    4:3
    Jan WALDHAUSER
    (Novák)

Liberec překvapivě porazil Tatran! Bohemka znovu prohrála a dva zápasy v Ostravě rozhodlo až prodloužení

Jakub Faksa oslavuje gól proti Tatranu | foto: Tatran Střešovice

Livesport Superliga nabídla v průběhu svátečního dne všechny zápasy 4. kola a o napětí, góly i překvapivé výsledky v nich nebyla nouze.

FBC 4CLEAN Česká Lípa - SOKOLI Pardubice 8:3 (2:0, 2:2, 4:1)

Do zápasu hraného ve velmi dobré atmosféře vstoupili lépe domácí. Překonat pardubického brankáře Denemarka jim chvíli trvalo, ale ještě do první sirény se to rovnou dvakrát podařilo Danielu Štěrbovi. I ve druhé třetině se jako první prosadila Česká Lípa. Následně hosté dvěma góly během dvou minut utkání zdramatizovali. Domácí rychle zareagovali dvěma brankami, ale kvůli trenérské výzvě platila jen jedna z nich. Lípa měla před poslední periodou náskok dvou gólů. Ten poté díky třígólovému Ondřejovi Kopičovi ještě navýšila a po vítězství 8:3 zaslouženě zapsala první body do tabulky.

Branky: 10. Štěrba, 17. Štěrba, 27. Krajcigr, 38. Stárek, 41. Kopič, 56. Kopič, 58. Dzierža, 60. Kopič - 33. Křinka, 36. Polis, 57. Křinka. Rozhodčí: Bališ - Varga. Vyloučení: 4:1. Využití: 1:3. Diváků: 356 | MATCH CENTER |

Tatran Střešovice - FBC Liberec 8:10 (2:5, 1:1, 5:4)

Velké překvapení se zrodilo v pražských Řepích. Liberec začal proti Tatranu skvěle. Vstřelil první gól, poté sice prohrával, ale dokázal si vzít vedení zpět a v polovině zápasu vedl 6:2. Čtyřmi góly se na tom podílel Jakub Faksa. Ve 45. minutě vedli Severočeši dokonce o pět branek 8:3.

Střešovičtí pak vsadili na hru bez brankáře a zápas ještě hodně zdramatizovali. Při hře v šesti se dokázali dotáhnout na rozdíl jediné branky. Hlavní postavou stíhací jízdy Tatranu byli střelec hattricku Matěj Havlas a dvougólový David Šimek. Liberec ale Tatranu nedovolil obrat dokončit. Marek Korych dal důležitý gól na 10:8 a dvoubrankový náskok už Severočeši uhájili. Tým zpod Ještědu tak vyhrál třetí ze čtyř zápasů, naopak Tatran pokračuje v rozpačitém vstupu do domácí soutěže.

Branky: 6. Kún, 12. Kreysa, 35. Havlas, 46. Šimek, 49. Havlas, 50. Havlas, 51. Meliš, 53. Šimek - 2. Faksa, 13. Faksa, 14. Kučera, 14. Smutný, 19. Faksa, 22. Faksa, 44. Rozkovec, 46. Kopecký, 47. Kopecký, 55. Korych. Rozhodčí: Kostinek - Reichelt. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváků: 172. Zásahy brankářů: Jurco 14 - Chlad 20 | MATCH CENTER |

Předvýběr.CZ Florbal MB - FB Hurrican Karlovy Vary 12:4 (6:0, 3:2, 3:2)

Hráči Boleslavi ukázali v prvních zápasech sezony velkou střeleckou formu a tu potvrdili i v utkání proti Karlovým Varům. Favorit nenechal nic náhodě a dával gól za gólem. Při nádherném gólu Michala Sládka ze 17. minuty si svou 200. asistenci v základní části superligy připsal mladoboleslavský kapitán Jan Natov.

Když v polovině zápasu svítilo na tabuli skóre 9:0, bylo jasné, že je téměř hotovo. Západočeši alespoň dokázali zmírnit porážku čtyřmi vstřelenými góly, ovšem Mladá Boleslav se střílením branek také úplně nepřestala. Ani výborně chytající karlovarský brankář Daniel Váradi nedokázal zabránit završení hattricků Adama Delonga a Milana Tomašíka, který navíc přidal dvě asistence a je tak zatím nejproduktivnějším hráčem Livesport Superligy.

Branky: 6. Tomašík, 8. Tomašík, 8. Gruber, 11. Punčochář, 17. Sládek, 20. Delong, 21. Delong, 21. Natov, 30. Gašparík, 55. Zoufalý, 56. Delong, 59. Tomašík - 38. Lebeda, 40. Hozman, 51. Klápa, 56. Zahraj. Rozhodčí: Šedivý - Štengl. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváků: 272. Zásahy brankářů: Hanuš 19 - Váradi 41 | MATCH CENTER |

TJ Sokol Královské Vinohrady - BUTCHIS 4:3 (0:2, 2:0, 2:1)

Na Vinohrady přijel k pražskému derby nováček soutěže Butchis. A právě on vstoupil do zápasu lépe. První třetinu ovládl 2:0, a to dokonce střelec prvního gólu Jakub Pecha neproměnil trestné střílení, což pak mohlo hosty docela mrzet. SKV nejprve vyrovnalo, aby na začátku třetí části mohlo převzít vedení na svou stranu zásluhou druhého gólu Tomáše Gärtnera. Deset minut před koncem už to byli domácí, kdo vedl o dvě branky. A protože snížení Butchisu na 4:3 přišlo příliš pozdě, všechny body bralo před skvělou diváckou kulisou SKV.

Branky: 24. Trojáček, 26. T. Gärtner, 42. T. Gärtner, 51. Pergler - 6. Pecha, 18. Vondruška, 60. Waldhauser. Rozhodčí: Dolanský - Novák. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:2. Diváků: 294. Zásahy brankářů: Futschik 39 - Vladař 40 | MATCH CENTER | VIDEO

1. SC TEMPISH Vítkovice - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 6:7p (3:2, 2:1, 1:3, 0:1)

Šlágrem kola byl duel dvou zatím stoprocentních celků z Vítkovic a Chodova. A byl to napínavý zápas plný zvratů. V první třetině byly ve vedení nejprve Vítkovice, pak Chodov a následně znovu domácí. I díky krásnému gólu Adama Šmída nebo třem asistencím Lukáše Fukaly to bylo ve 35. minutě 5:2. Chodov se do zápasu dokázal vrátit dvěma brankami Mikuláše Komárka. Ani po zvýšení vítkovického Adama Zubka ve třetí třetině na 6:4 Pražané nesložili zbraně a v samotném závěru vyrovnali na 6:6. Prodloužení rozhodl pro Chodov těsně před jeho koncem nádhernou individuální akcí David Horký.

Branky: 6. M. Gattnar, 16. Šmíd, 18. Kaleta, 22. Hájek, 35. R. Gattnar, 47. Zubek - 9. Vošta, 15. Skřivánek, 36. Komárek, 45. Komárek, 56. Votava, 60. Klápa, 65. Horký. Rozhodčí: Kačer - Vašíček. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Diváků: 214. Zásahy brankářů: Jasiok 12 - Hodík 18 | MATCH CENTER

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - ACEMA Sparta Praha 6:5p (1:1, 2:0, 2:4, 1:0)

Spartě se vstup do zápasu na půdě ostravského FBC nepodařil, když dostala branku už po půlminutě hry. Další góly v první třetině ale nedostala, naopak sama srovnala. Domácí pak nastartoval gól z přesilovky a postupně do 47. minuty přidali další, aby vedli už 5:1. Pod třemi z nich měl svůj rukopis Marek Bräuer.

Jenže i tak se Sparta dokázala vrátit do zápasu. Hosté stupňovali tlak a Mikuláš Krbec dvěma góly zavelel k vyrovnání, které přišlo čtyři minuty před koncem z hole kapitána týmu Martina Pražana. Už to vypadalo, že po opatrném prodloužení budou následovat nájezdy. Ale to by nesměl pouhou vteřinu před koncem dát gól z rychlého protiútoku ostravský Lukáš Pešat.

Branky: 1. Bräuer, 33. Chatrný, 34. Herblich, 46. Pobořil, 47. Bräuer, 65. Pešat - 19. Košir, 50. Krbec, 52. Krbec, 56. Zouzal, 57. Pražan. Rozhodčí: Sýkora - Tkáč. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:2. Diváků: 115. Zásahy brankářů: Binder 25 - Beneš 19 | MATCH CENTER |

FbŠ Bohemians - BLACK ANGELS 4:10 (2:5, 2:3, 0:2)

Bohemka minulý víkend překvapivě podlehla Butchisu a chtěla se vrátit na vítěznou vlnu. Jenže proti Black Angels vůbec nezachytila drtivý vstup hostů. Po odehrání necelé čtvrthodiny to bylo 0:5 a nikdo v hale se nestačil divit. Pak Bohemka dala dva góly a využila přesilovku po větším trestu na 2+2 minuty.

Jenže na začátku druhé třetiny dal svůj třetí a posléze i čtvrtý gól v zápase Jakub Hromada a Bleci měli pětigólový náskok zpět. O další lehkou dramatizaci se postarali Tomáš Trnka a svůj premiérový superligový gól zaznamenal Adam Václav Kyselka. Do konce zápasu se už ale klokani prosadit nedokázali. Bleci přidali góly do prázdné branky a v Řepích se tak během jednoho dne zrodilo druhé překvapení.

Branky: 17. Kvasnica, 18. J. Petrák, 34. T. Trnka, 36. Kyselka - 4. Hromada, 6. Beriac, 10. Bouček, 12. Hromada, 14. Ludvík, 21. Hromada, 24. Hromada, 40. Bačinský, 53. Beriac, 58. Beriac. Rozhodčí: Baloun - Sommer. Vyloučení: 0:0 + Kozák 4. Využití: 2:0. Diváků: 131. Zásahy brankářů: Hyršl 4, Műck 10 - Körber 31 | MATCH CENTER |