6:5
    Matyáš KREBNER
    ()

Bohemka obrala Boleslav, Vítkovice poždímaly Tatran 11 góly

Florbalisté FbŠ Bohemians slaví výhru v prodloužení nad Mladou Boleslaví | foto: FbŠ Bohemians

Nečekaný výsledek se zrodil na půdě Bohemians. Pražští florbalisté ve 24. kole Livesport Superligy porazili po prodloužení lídra z Boleslavi, když rozhodl v 65. minutě Matyáš Krebner. Šanci přeskočit Středočechy zahodil Tatran, jenž padl ve Vítkovicích 6:11, a vyrovnávají se i rozdíly kolem hranice play-off. Bitvu celků ze spodních příček pak kontrolovaly Vary.

TJ Sokol Královské Vinohrady – FBC 4CLEAN Česká Lípa 5:4 (3:0, 1:0, 1:4)

I když Královské Vinohrady pohodlně vedly nad Českou Lípou, tříbodový úspěch jim mohl klidně utéct. Pražané drželi skóre 4:0 po dvou třetinách, přičemž zkraje třetí fáze hosté začali snižovat. Severočeský tým se tak dostal zpět do hry a vycítil, že vyrovnání není daleko. Zhruba pět minut před koncem činil rozdíl už jen jediný gól, SKV však poslední momenty ustálo a připsalo si výhru 5:4.

Pro domácí hráče jde o klíčový výsledek, kterým si pojistili desátou příčku tabulky. Navíc se bodově dotáhli právě na Českou Lípu a zbytek základní části rozhodně bude pro oba týmy ještě napínavý. K vinohradskému vítězství významně přispěli bratři Gärtnerové – Daniel dvěma góly s jednou asistencí a Tomáš bilancí 1+1.

Branky: 6. D. Gärtner, 12. Procházka, 12. D. Gärtner, 30. T. Gärtner, 43. Pergler – 41. Krajcigr, 42. Pšenička, 51. Křenek, 56. Pekárek. Rozhodčí: Drápal – Pospíšil. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:2. Diváků: 136. Zásahy brankářů: Futschik 22 – Jukl 5, Dvořák 7. MATCH CENTER | OHLASY

FbŠ Bohemians – Předvýběr.CZ Florbal MB 6:5p (1:1, 2:1, 2:3 – 1:0)

Úchvatnou podívanou sledovali diváci v UNYP areně, kde klokani přetlačili favorizovanou Mladou Boleslav. Bohemians prokazovali už od prvních minut odvahu a superligového lídra dobře trápili. Těsně po půlce základní hrací doby se navíc poprvé v utkání ujali náskoku, který jim ovšem Středočeši ve třetím dějství bleskově vzali. Nicméně ke konci 58. minutě bylo srovnáno na 5:5.

Domácí mohlo mrzet, že v posledních sekundách nevyužili několik slibných šancí, a tak se šlo do prodloužení. Právě těsně před vypršením přidaného času nechali Boleslavští vystřelit svého bývalého hráče Matyáše Krebnera, jenž přiřkl těsnou výhru Bohemce. Boleslav přesto zůstává o jediný bod na vrcholu soutěže.

Branky: 15. Řehoř, 30. J. Petrák, 36. Malič, 51. Buršík, 58. J. Petrák, 65. Krebner – 2. Vařecha, 23. Gašparík, 41. Zoufalý, 42. Delong, 54. Tokoš. Rozhodčí: Bališ – Varga. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. Diváků: 273. Zásahy brankářů: Műck 22 – Bauer 22. MATCH CENTER | OHLASY

1. SC TEMPISH Vítkovice – ESA logistika Tatran Střešovice 11:6 (2:2, 2:2, 7:2)

Po zaváhání Boleslavi se mohly do čela dostat Střešovice, těm však zkřížili cestu florbalisté Vítkovic. Po dvou vyrovnaných třetinách, kdy obě dopadly shodně 2:2, se rozjel domácí gólostroj. Čtyři trefy Vítkovic od 45. do 51. minuty nasměrovaly stav jasně v jejich prospěch, načež Tatran ještě zkoušel hru bez brankáře. Tatran ale jen kosmeticky upravoval výsledek, zatímco domácí upevňovali vedení.

Vítkovice tak střešovický celek bodově dohnaly a jsou za nimi o skóre třetí. Stále každopádně platí, že Pražané dosud odehráli o zápas méně. Do individuálních statistik se shodně čtyřmi body zapsali Martin (3+1) a Rostislav (4+0) Gattnarovi.

Branky: 17. R. Gattnar, 18. M. Gattnar, 22. M. Gattnar, 32. Zubek, 45. Zubek, 50. Fukala, 50. Šmíd, 51. R. Gattnar, 53. R. Gattnar, 54. R. Gattnar, 60. M. Gattnar – 11. Šindelář, 19. Hanák, 30. Meliš, 33. Šindelář, 53. Havlas, 53. Šindelář. Rozhodčí: Kačer – Vašíček. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváků: 589. Zásahy brankářů: Jasiok 15 – Jurco 17. MATCH CENTER | OHLASY

FB Hurrican Karlovy Vary – SOKOLI Pardubice 8:2 (3:0, 2:0, 3:2)

Po třech porážkách dosáhly na všechny body Karlovy Vary, jež kromě divočejší třetí třetiny nepřipustili své zaváhání s posledními Pardubicemi. Za domácí bodově řádili především Michal Strachota s Vítem Hrbáčkem, kteří vedle dvou branek zaznamenali také dvě asistence. Dvě kola před koncem základní části tedy Západočeši udělali důležitý krok k tomu, aby začínali play-down doma.

Branky: 10. Hrbáček, 18. Tyl, 19. Strachota, 34. Zahraj, 40. Strachota, 44. Hrbáček, 44. Klápa, 58. Šmajda – 51. Kaluža, 54. Kaluža. Rozhodčí: Šedivý – Štengl. Vyloučení: 0:4. Využití: 0:0. Diváků: 177. Zásahy brankářů: Draslar 19 – Haleš 16. MATCH CENTER | OHLASY