​​​​​​​

BLACK ANGELS POPRVÉ SEBRALI HATTRICKU VŠECHNY BODY, SLOVAN UŽ NENÍ POSLEDNÍ

18. 11. 2018

První liga mužů uzavřela půlku základní části. Mezi úspěšnými družstvy 13. kola byly Ústí, Chomutov nebo Black Angels. Právě pražský tým uspěl nad Hattrickem Brno, který letos poprvé zůstal bez bodů. Bivoj Litvínov nezvládl souboj s posledním Slovanem Havířov a jejich pozice se vystřídaly.

Start98 smazal rozdíl tří bodů, který jej dělil od desátého MVIL Ostrava. K výhře 9:6 si připravil dostatečný náskok už v první třetině, jíž ovládl 5:1. Ostravané poté už pouze snižovali a pražský tým nedovolil další problémy.

V elitní pětce soutěže zůstane Ústí, jež si poradilo s Florbalem Náchod. Východočeští hráči neproměnili hned v úvodu trestné střílení. Prostřední dějství přinášelo častá vyloučení, z nichž vyšli úspěšněji hosté. Konkrétně se ujali vedení o pět gólů, a tento rozdíl si zachovali i po poslední třetině. „Jsme moc rádi za výhru proti zlepšujícímu se soupeři. Zvítězili jsme díky trpělivosti a spolupráci v pásmu,“ řekl ústecký kouč Marek Vojta.

Třetí místo nadále patří Chomutovu. Severočeské mužstvo ustálo většinu šancí Českých Budějovic a nastřílelo jim deset branek. Největší vliv na výsledek měli Ondřej Bejček (1+3) a Lukáš Fiala (3+0) z kádru Chomutova. Na třináctou pozici se vyšplhal Slovan Havířov, jenž si vyměnil umístění s Bivojem Litvínov. Severočeský tým nezvládl především třetí část, kdy hráči Havířova stihli dát pět tref. Tím vytvořili také konečný rozdíl skóre 7:2.

Kanonýři Kladno potvrdili, že stále patří mezi nejlepší osmičku soutěže. Vyhráli totiž nad Exelsiorem Havířov 8:4. I když do poslední třetiny šli Středočeši s mankem 3:4, následně předvedli vydařený obrat. Nejvyšší výhru tohoto kola si připsaly Karlovy Vary, jež uštědřily debakl 17:8 celku Petrovic. Hvězdou duelu se stal Jan Zavadil se sedmi kanadskými body (3+4).

Black Angels přeskočili dosud vedoucí Hattrick Brno. Vzájemný souboj papírově nejsilnějších mužstev otevřeli Pražané třemi góly v prvním dějství. Brňané potom ztráceli až sedm branek, což dotahovali s blížícím se koncem hry bez úspěchu. Šlo o jejich první zaváhání v základní hrací době a obsadili druhou příčku.