{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


BRNO PROTI HAVÍŘOVU. TORPEDO ČEKÁ PO PŘEDKOLE TĚŽKÉ ČTVRTFINÁLE

Obrázek ke článku
6. 3. 2020

Předkolo prvoligové soutěže je minulostí, veškerý zájem se směřuje na blížící se čtvrtfinále play-off. Bulldogs do poslední chvíle bojovali o první místo po základní části, nakonec skončili o tři body druzí a do této fáze sáhli po Havířovu. Torpedo se dostalo dále přes exsuperligové Znojmo.

Buldoci se do posledního utkání základní části tlačili na trůn prvoligové tabulky, avšak na ten nedosáhli. Skončili tři body pod Karlovými Vary, a tak do play-off vstupují z druhé příčky. „Samozřejmě bychom byli spokojenější, kdybychom skončili první. Pro nás je však jasným cílem návrat do Superligy,“ hlásí David Kyzlink. Havířov bral místo osmé, i přes to si v předkole play-off poradil se Znojmem a spokojen postupuje dále.

Proč ale zrovna Havířov? „Do čtvrtfinále jsme měli nachystáno více scénářů. Podle toho jak dopadnou předkola a koho si zvolí Vary. Po sečtení aspektů padla volba na Havířov,“ popisuje trenér mužského áčka Bulldogs. Pro Brňany hrají pozitiva také v povrchu sportovní haly jak v Brně, tak Havířově a dojezdové možnosti. „Po sérii se Znojmem se kabina bavila o Brnu. Je to těžký, ale pro nás přijatelný soupeř,“ je si vědom Hynek Plášek.

Kvalita, rychlost, skvělá divácká kulisa a plno osobních soubojů. Tyto body znějí z obou táborů a jejich očekávání od čtvrtfinálové série. „Přípravu na play-off jsme zahájili někdy na začátku roku, soustředili jsme se hlavně na detaily v naší hře, ale také kondici.“ „My jsme měli po těžkých zápasech se Znojmem ve čtvrtek volno, v pátek si řekneme a ukážeme co nás čeká a připravíme se na herní styl Bulldogs,“ komentuje přípravy trenér Havířova.

Pro některé hráče Torpeda to bude první play-off v mužské soutěži. Mladý kádr se musí pokusit vyvarovat zbytečných chyb a probudit své střelce. Buldoci chtějí zcela jasně návrat mezi elitu. Budou ale stát proti mužstvu, které má chuť proklouznout do semifinále. Hrozbou číslo jedna bude Matěj Černý a jeho přesná muška. Doposud nasbíral třicet gólů a jednadvacet asistencí. Daří se taky Adamu Feberovi, Jakubu Vilímovi nebo Danielu Tychtlovi. Tito hráči skončili základní část pod hranicí třiceti kanadských bodů. Buldoci se mohou spolehnout na výkon Adama Konečného nebo Martina Grlického. 

Jak se připraví na čtvrtfinálovou sérii gólmani? Rozhodující bude psychika. Brno by mělo spoléhat na výkony Kryštofa Bartka, jenž zasáhl do čtrnácti utkání. Havířovskou družinu by měl táhnout Denis Jasiok, který má na kontě téměř 1200 minut.

Tabulka soutěže

Obrázek