{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

DERBY HAVÍŘOVSKÝCH TÝMŮ VE SVÁTEČNÍM DVANÁCTÉM KOLE

Obrázek ke článku
15. 11. 2017

Program 12. kola je rozdělen do čtyř dnů, čtvrteční předehrávku obstará Chomutov s Kladnem, v pátek se můžeme těšit na souboj havířovských soků Pegresu a Slovanu. Představí se také Litvínov se Startem, Vinohrady s Pelhřimovem a Svitavy přivítají Karlovy Vary. Moravskoslezský duel mezi Petrovicemi a MVILem je na programu 21. listopadu a Black Angels odehrají utkání s Hattrickem až o pět dní později.

Dvanácté kolo začne již ve čtvrtek, po jedenácti dnech se k soutěžnímu zápasu postaví Chomutov, který poslední hrací víkend nehrál, a přivítá na své palubovce Kladno. Chomutovští na tom nejsou nejlépe, s deseti body se krčí na předposledním místě a poslední dva duely prohráli. Kanonýři, kteří zvládli poslední dvě venkovní utkání, jsou na hranici postupu do play-off na osmé příčce.

Start čeká v pátek další soupeř z horních pater tabulky. Naposledy dokázal obrat o bod vedoucí Vinohrady, jenže už čtyři zápasy nevyhrál. Soupeř z Litvínova je v opačné pozici a bude se chtít přiblížit první příčce. Královské Vinohrady sice naposledy ztratily bod, drží si však pětizápasovou neporazitelnost. Pelhřimov musí zabrat, pokud se chce udržet na postupových pozicích, jelikož z posledních čtyř utkání vytěžil pouhý jeden bod.

Souboj rivalů ze stejného města startuje v 18:30, Pegres Havířov hostí Slovan Havířov, připraven je také doprovodný program. Při pohledu na tabulku je na tom lépe Pegres na páté příčce, který se na derby naladil osmnácti brankami během jednoho víkendu a dvou utkání. Domácí rozstříleli Svitavy, naopak Slovan s nimi padl po nájezdech a patří mu dvanáctá pozice. Bude to také souboj mezi druhým a čtvrtým nejproduktivnějším mužem soutěže, tedy hostujícím Petrem Skácelem a domácím Vojtěchem Mžykem.

Svitavy se snaží mužstvo nastartovat změnami, až na začátku listopadu poprvé bodovaly a mají pouhých pět bodů. Po nedělní velké porážce je čeká další těžký soupeř, tím jsou Karlovy Vary, které po vyhrané přestřelce s Black Angels 10:9 jistě také pomýšlí na body potřebné pro postup vzhůru.

Až v úterý sehrají svůj moravskoslezský duel Petrovice s Ostravou, do neděle 26. listopadu si budou muset na svou dohrávku počkat Black Angels s Hattrickem.

Program 12. kola 1. ligy mužů:
Čtvrtek 16. listopadu:

20:00    Florbal Chomutov – Kanonýři Kladno

Pátek 17. listopadu:

17:00    SK BIVOJ LITVÍNOV – Start98 Praha-Kunratice

17:30    TJ Sokol Královské Vinohrady – Spartak Pelhřimov

18:30    Florbal PEGRES Havířov – TJ Slovan Havířov

20:00    FbK TJ Svitavy – FB Hurrican Karlovy Vary

Úterý 21. listopadu

19:00    Z.F.K. AQM Petrovice – 1. MVIL Ostrava WOOW

Neděle 26. listopadu

14:00    BLACK ANGELS – FBŠ Hummel Hattrick Brno

Tabulka soutěže
Obrázek