HATTRICK DEFINITIVNĚ ZDOLAL SVITAVY, LITVÍNOV MÁ MEČBOL

10. 4. 2018

V úterním pátém utkání mezi Hattrickem a Svitavami se rozhodlo o sestupujícím do Národní ligy, kterým se staly Svitavy, Brno jde do baráže. Ve druhé sérii stále platí, že je rozhodující domácí prostředí. Litvínov udolal Chomutov v prodloužení a má mečbol.

Svitavští vstoupili do pátého utkání s Hattrickem rychlou brankou, ujali se vedení již po třiceti sedmi vteřinách hry trefou Davida Říhy. Jenže domácí zabrali a třemi góly v první třetině otočili stav ve svůj prospěch. Hattrick ve druhé části pokračoval ve své dominanci a navýšil vedení o další dvě branky. Svitavy se ještě mírně nadechovaly, když ve 47. minutě proměnily trestné střílení, jenže Brno zdramatizování utkání nedopustilo a dalšími dvěma góly pečetilo svou výhru. Na ní měl velký podíl Tomáš Brom, jenž se zasloužil o všech sedm branek, čtyři sám vstřelil a na tři nahrával. Hattrick jasně přestřílel svého soupeře 45:15.

Větší drama přineslo střetnutí Bivoje s Chomutovem, které opět našlo vítěze až v prodloužení. Litvínov se dvěma góly v první části ujal vedení, velká část druhé třetiny ale patřila Chomutovu, který otočil skóre na 2:4. Litvínov však ještě do konce třetiny stihl srovnat, prosadil se dvakrát během dvaadvaceti vteřin. Ve třetí dvacetiminutovce vstřelil každý z týmů po jedné brance, o vítězi se rozhodlo až ve třetí minutě prodloužení, kdy se trefil domácí Michal Skuhrovec. Chomutovu k výhře nestačila větší střelecká aktivita, ani hattrick Petra Pastora. „Ukázali jsme správný entuziasmus až ke konci druhé třetiny a v prodloužení, ale stálo to za to, tento zápas byl veledůležitý,“ hodnotil domácí Filip Skořepa.