{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


JANEČEK: OBA ZÁPASY JSME DIKTOVALI TEMPO HRY. BYLO TO VYROVNANÉ, TVRDÍ PÁNEK

Obrázek ke článku
19. 3. 2019

Po dvou těsných výhrách nad Karlovými Vary mají do finále 1. ligy blíže florbalisté Black Angels. K probíhající sérii se vyjádřili oba trenéři, Petr Pánek z Karlových Varů a Tomáš Janeček z Black Angels.

Černí andělé využili domácího prostředí a svého karlovarského soka udolali 7:6 v prodloužení a 5:4 po nájezdech. Po týdnu se série přesouvá na západ Čech.


Janeček: Kluky to připraví mnohem lépe, než kdybychom soupeře smázli

Oba zápasy na půdě Black Angels skončily po normální hrací době nerozhodně. Poté se však projevila zkušenost a vyzrálost domácího celku. „Karlovy Vary jsou houževnatý soupeř, ale to jsme viděli už v sérii s Kladnem, bojují o každý metr. Nicméně oba zápasy jsme diktovali tempo hry a vytvořili si víc šancí,“ říká trenér pražského celku Tomáš Janeček a lituje, že se jeho mužstvu nepodařilo v průběhu prvních dvou utkání ani jednou výrazněji gólově odskočit, aby mohl hrát uvolněněji. 

Janeček vidí hlavní důvod výsledkové vyrovnanosti obou zápasů především v tom, že jeho hráči nechávají svého soupeře dotáhnout skóre příliš laciným způsobem. „Povedlo se jim nám vstřelit už tři góly v power play. Klobouk dolů,“ říká s tím, že na tyto situace svůj tým nyní připraví lépe. Ještě jeden klíčový faktor Janeček v průběhu prvních dvou utkání série vypozoroval. „Myslím, že rozhodla fyzička. Vary už v závěrech zápasů a zejména v prodloužení nestíhaly. V nájezdech se pak ukázalo, jak výrazně lepšího máme gólmana,“ vysvětluje.

Na těsných výsledcích přeci jen trenér černobílého celku nachází pozitiva. „Nicméně jsem hrozně rád za takové zápasy. Kluky to připraví mnohem lépe, než kdybychom soupeře smázli 5:1. A ta eufórka z výhry po tak těžkých zápasech je mnohem silnější. Do Varů jedeme s velkým respektem a pokorou a uděláme vše pro to, abychom sérii ukončili co nejdříve,“ dodává závěrem.


Pánek: doma máme obrovskou sílu

Po hladkém vyřazení kladenských Kanonýrů nyní karlovarští florbalisté narazili na větší odpor. „Black Angels jsou typologicky jiný soupeř než Kladno. Mají méně osobností, za to hrají více kolektivně. Vyzdvihl bych nebezpečné standardky, výborné brejky a pevnou defenzivu. Je vidět, že na postup do superligy se připravují již delší čas. Na druhou stranu, čekal jsem od nich výrazně víc,“ tvrdí trenér Karlových Varů Petr Pánek.

Na rozdíl od svému protějšku na střídačce pražského celku se Pánek nedomnívá, že by soupeř byl v zápasech lepším týmem. „Oba zápasy byly nesmírně vyrovnané, chvilku měl více šancí jeden, pak zase druhý tým. Pravděpodobně rozhodlo, že v obou zápasech jsme pokaždé museli dotahovat vedení soupeře, tím pádem byl o ten gól v hlavách napřed, a to rozhodlo prodloužení a nájezdy. Na druhou stranu, máme v tomhle velkou výhodu, Black Angels vlastně v play-off vůbec netuší, jaké to je dotahovat ztrátu. My ze série s Kladnem a teď s Black Angels o tom můžeme napsat příručku,“ myslí si.

Pánek odmítá, že by dvě těsné a na psychiku týmu náročné prohry jeho svěřence do dalších zápasů výrazně poznamenaly. „Doma máme obrovskou sílu, Kladno to poznalo a poznají to i Black Angels. Máme nejlepší fanoušky v lize, kteří nás ve velkém počtu jezdí podporovat na venkovní zápasy a vytváří nám tam domácí prostředí. Věřím, že se i díky nim podaří zaplnit KV arénu, kde si kluci z Black Angels vzhledem k hale, kde hrají své domácí zápasy, budou připadat jako vesničani v Praze. Uzdraví se nám marodi a vrátíme sérii zpět do Prahy. O tom jsme všichni přesvědčeni,“ neskrývá sebevědomí před bitvami na domácí půdě.

Tabulka soutěže

Obrázek