LIHHART BYL K NEZASTAVENÍ. VINOHRADY MAJÍ SUPERLIGU NADOSAH

14. 4. 2018

Třetí zápas se málem proměnil v show jednoho muže. Vinohradský Jan Linhart si podmanil první pražské finále první ligy. Florbalisté Sokola nemohli navíc hrát ve vlastní hale a museli vzít zavděk chodovskou Jedenáctku. I tak se jim podařilo zvítězit nad Havířovem 5:4 a třicetiletý útočník se blýskl čtyřmi góly. Pražané jsou jediný krok od Tipsport Superligy.

5 : 4
3:21:01:2 -:-
Branky: 14. Jan Linhart, 15. Jan Linhart, 20. Jan Linhart, 22. Jan Linhart, 52. Martin Skřivánek - 2. Matěj Černý, 19. Marián Kloza, 50. Richard Kraus, 52. Vojtěch Mžyk

Letošní navrátilec do sestavy Vinohrad byl k neudržení. Jednu trefu si připsal ve druhém finálovém zápase v Havířově, kterou mírnil prohru Pražanů na konečných 2:3. V chodovské Jedenáctce VS, kam se museli Sokoli nuceně pro finále přesunout kvůli vytíženosti vlastní haly, se Linhart prosadil hned čtyřikrát a zařídil důležitý obrat svého týmu. „Ve finále jdou osobní statistiky stranou. Je mi jedno, kdo dává góly, důležitější je týmový úspěch a vyhrát zápas. Počítá se jeden bod,“ řekl střelec domácích.

Do zápasu vstoupil totiž lépe Havířov. Slezané si ale nedokázali pohlídat domácí desítku. „Přizpůsobili jsme se hře soupeře a on využil našich chyb,“ litoval trenér hostů Filip Kubíček. Linhart stihl ještě v první třetině zkompletovat hattrick a naklonil utkání výrazně na stranu Vinohrad. „Modlil jsem se, aby přihrávka přišla. Štěstí, že přímo na čepel. Podíval jsem se, kde je gólman a vystřelil jsem. Vše se odehrálo během vteřiny,“ komentoval Linhart třetí gól domácího týmu.

Hostům sice vytvořila početná čtyřicetičlenná skupina fanoušků téměř domácí prostředí, vyrovnat se jim ale dlouho nedařilo, a to měli k dispozici i početní výhodu na přelomu prostředního a závěrečného dějství. „Možná by nás proměněná přesilovka nakopla. Spíš bych ale jako klíčový viděl gól na 5:4 poté, kdy jsme vyrovnali. Tam jsme měli dát gól a Vinohrady by se položily narozdíl od nás,“ vysvětlil Kubíček.

Havířovští se vyrovnání dočkali. V polovině třetí třetiny v rozmezí necelé minuty a půl přidali dva zásahy a už se zdálo, že dojde k obratu v utkání. Následná nesoustředěnost stála hosty celé utkání. Pouhých 26 sekund po vyrovnání skóroval domácí Martin Skřivánek, který opět na chvíli uklidnil Vinohrady. „Byla tam chyba v rozehrávce. Místo toho, abychom to podrželi, tak jsme šli zbytečně dopředu a na středu hřiště jsme ztratili míček,“ okomentoval rozhodující okamžik zápasu.

Domácí vzápětí přežili závěrečný nápor hostů. Třetí finálový zápas ovládli 5:4, dostali se do vedení 2:1 v sérii hrané na tři vítězná utkání a již v neděli mohou slavit postup do Tipsport Superligy. Vinohrady by se vrátily do nejvyšší florbalové soutěže po třech letech. Čtvrté utkání se hraje opět v chodovské hale Jedenáctka v neděli od 17 hodin.