PEGRES SE STÁVÁ VÍTĚZEM ZÁKLADNÍ ČÁSTI PRVNÍ LIGY MUŽŮ

25. 2. 2018

V sobotu se odehrály téměř všechny zápasy 25. kola 1. ligy mužů, minimálně do neděle si Black Angels ve vzájemném souboji vybojovali druhé místo nad MVILem. Chomutov, Litvínov a Slovan Havířov - všechny týmy bojující o desáté místo zvítězily. Prohra Pelhřimova určila pořadí na posledních dvou místech, Svitavy i přes porážku uhájí předposlední příčku. V dohrávce 8. kola zvítězily Karlovy Vary na půdě Petrovic.

V dohrávce 8. kola Karlovy Vary ve 2. minutě otevřely skóre, na další branku se čekalo až do 25. minuty. Karlovarští si postupně budovali náskok a Petrovice jen dotahovaly, hattrickem se na výhře hostů podílel Šnajdr.

Pelhřimov nedokázal bodovat a definitivně sestupuje z 1. ligy mužů. Po druhé třetině měl na palubovce Litvínova mírně nakročeno k zisku bodů, jenže nezvládl závěrečnou desetiminutovku, ve které třikrát inkasoval a Litvínov překlopil vedení na svou stranu.

Královské Vinohrady v boji o lepší umístění po základní části ztratily, Slovan Havířov vyhrál všechny třetiny těsným rozdílem, v součtu tedy o tři branky. Hattrick nastřílel Smeták a Slovan se ještě drží v souboji a desátou pozici.

Black Angels jasně porazili MVIL a rozhodla hned první třetina, ve které sice domácí jako první inkasovali, poté ale soupeři nastříleli šest branek. Druhá část skončila vyrovnaně a třetí ovládli opět Black Angels, kteří se tak minimálně do neděle dostali na druhé místo před svého soupeře.

I třetí z týmů bojující o desáté místo odešel z utkání 25. kola vítězně. Chomutov dvanáct minut před koncem prohrával se Startem98 5:6, třemi góly v posledních sedmi minutách ale otočil stav ve svůj prospěch. Za domácí vstřelil tři branky Linc, za hosty Volf.

Boj o důležité tři body vyzněl lépe pro Hattrick, který sice dvakrát prohrával, ještě ve druhé třetině ale otočil vývoj zápasu na svou stranu. Svitavy jedenáct minut před koncem snížily na rozdíl jediné branky, jenže ve zbytku zápasu už gól nepadl. Brno se výhrou udrželo v boji o poslední postupové místo, Svitavy už mají i přes porážku jistou třináctou příčku.

Nedělní dohrávku 25. kola zvládly lépe Karlovy Vary, které zvítězily na horké půdě Havířova 9:8 v prodloužení. Pegres měl utkání parádně rozehrané. Ještě na začátku třetí třetiny vedl Havířov o čtyři branky. Hosté však dokázali během necelých pěti minut vyrovnat stav zápasu a rázem bylo postaráno o pořádnou zápletku. Ve zbylých deseti minutách závěrečné třetiny gól nepadl a střetnutí tak dospělo až do prodloužení. Havířov ihned po vyhraném buly odvolal gólmana a šel do riskantní přesilovky čtyři na tři s odkrytou klecí. Tahle taktika se však Pegresu vymstila, neboť Miroslav Šnajdr ani ne minutu po začátku prodloužení skóroval do odkryté klece. Havířov však nemusí příliš smutnit, neboť i přes porážku si zajistil první místo po základní části. Spokojeni budou určitě i hosté z Karlových Varů, kteří si z Moravy odvážejí cenných pět bodů.