PELHŘIMOV SI ZKOMPLIKOVAL ZÁCHRANU PROHROU S VINOHRADY

17. 2. 2018

S takovým výsledkem nemůže být Spartak spokojený. Pelhřimovští hráči podruhé v řadě prohráli a zůstali na posledním místě první ligy. Tentokrát byly nad jejich síly Královské Vinohrady.

2 : 4
1:21:20:0 -:-
Branky: 18. Marek Švrkala, 23. Martin Blažek - 18. Ondřej Rychetník, 19. Jan Brothánek, 24. Jakub Pecha, 27. Tomáš Beran

Pražané nastoupili k utkání jako přesvědčivý favorit, který bojuje o co nejlepší postavení do play-off. Pelhřimov však potřeboval nutně bodovat, aby přeskočil Svitavy na třinácté příčce soutěže. Motivaci obou týmů potvrdilo jejich herním nasazení v první třetině, jež přineslo sérii šancí. Skóre se ale změnilo až v závěru úvodního dějství, kdy si SKV během chvíle vytvořilo vedení 2:1.

Pelhřimov byl pro Vinohrady náročným soupeřem také ve druhé dvacetiminutovce. To se projevilo vyrovnáním Martina Blažka. Hostující mužstvo však opět předvedlo rychlou střeleckou odpověď a upravilo průběžný stav ve svůj prospěch. A to hned dvěma góly v rozmezí tří minut.

Třetí třetina pokračovala bojovným výkonem, který přispěl k dalším útočným akcím. Velmi aktivně chodili dopředu zejména florbalisté Pelhřimova, jimž šlo o dorovnání brankového manka. Vinohrady ale měly kvalitní defenzivu a udržely si vítězné skóre 4:2. „Zápas nám vyhrála důsledná obrana a poctivé blokování,“ je přesvědčen asistent trenéra SKV Miroslav Purkrábek.

Spartak ztratil další důležité body a zůstal na čtrnácté pozici tabulky. Hrozba sestupu do Národní ligy tak nadále trvá. Předposlední Svitavy navíc mají dvě kola před koncem základní části náskok dvou bodů a jeden duel k dobru.