{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


PROCHÁZKŮV VÍKEND: PĚT GÓLŮ HAVÍŘOVU A DEBUT V SUPERLIZE

Obrázek ke článku
17. 9. 2020

Ještě před dvěma lety bojoval tehdy osmnáctiletý Jan Procházka v dresu Českých Budějovic o postup z Národní ligy. O uplynulém víkendu už pomohl pěti brankami k výhře Štírů nad Torpedem Havířov v rámci druhého kola 1. ligy a zároveň poprvé nakoukl do nejvyšší české florbalové soutěže. Prohře Vinohrad proti Tatranu sice nezabránil, ale do individuálních statistik si připsal dvě asistence. Fanoušci poté jeho počínání zvolili ve facebookové anketě Českého florbalu za Moment týdne.

FBC Štíři České Budějovice jsou v 1. lize mužů zatím stoprocentní. Po výhře na půdě Znojma si florbalisté z jihu Čech doma poradili s Torpedem Havířov. Největší zásluhu na druhém triumfu měl bezesporu pětigólový jindřichohradecký odchovanec Jan Procházka. Nejdříve se dvakrát prosadil v přesilovce a srovnal tak stav utkání na 3:3 po první třetině. Hattrick zkompletoval ještě před polovinou základní hrací doby a dva zásahy přidal v závěrečné části střetnutí.

„Byl to náročný zápas, padlo hodně gólů. Stejně jako ve Znojmě jsme dokázali otočit průběh utkání, zejména díky přesilovkám,“ zhodnotil vítězství 8:6 proti Havířovu Procházka a dodal: „Pět branek jsem nastřílel možná proti Kladnu, ale nevím přesně, kolik jich tam tenkrát bylo.“ Procházka se nemýlil, v lednu 2019 se na palubovce Kladna opravdu prosadil pětkrát a ještě přidal dvě asistence. České Budějovice ale tehdy po přestřelce prohrály 11:14.

Procházka po sobotním představení v 1. lize nastoupil v neděli poprvé v kariéře k utkání Livesport Superligy, konrétně v dresu Královských Vinohrad proti Tatranu Střešovice. Na hřišti si nejvíce rozuměl s autorem hattricku Milanem Bínou, kterému na dvě branky přihrál. Z vítězství 5:4 se ale nakonec radoval Tatran.

Pro florbalisty Českých Budějovic se jedná už o druhý triumf v anketě Moment týdne za sebou. První hrací víkend, kdy z elitních soutěží došlo jen za utkání 1. ligy, se vítězem stal sedmnáctiletý Tomáš Hanák, který proti Znojmu zaznamenal šest kanadských bodů.

Výsledky hlasování - Moment týdne #2

1. Pět gólů Jana Procházky z Českých Budějovic
2. Hattrick Kristíny Hudákové za 8 minut
3. První bod pro mladoboleslavského nováčka
4. Obrat Tatranu proti SKV v nové hale

Tabulka soutěže

Obrázek