{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


SOUBOJ INDIVIDUALIT, SHODUJÍ SE KLADENSKÝ PŘÍVARA S KARLOVARSKÝM PÁNKEM

Obrázek ke článku
27. 2. 2019

Jediní účastníci play-off 1. ligy mužů, kteří si soupeře nevybírali nebo nebyli vybráni, jsou Karlovy Vary a Kladno. Bezesporu se bude jednat o velice vyrovnané klání. Svůj pohled na čtvrtfinálovou sérii nabízí trenéři obou celků Dušan Přívara s Petrem Pánkem.


V prvním vzájemném měření sil v říjnu loňského roku byli na domácí půdě úspěšnější kladenští florbalisté, kteří zvítězili 8:5. Bodově explodovali především Miloš Tyl se čtyřmi góly a nahrávkou a Jan Louvar, který zaznamenal dvě branky a stejný počet nahrávek. V lednové odvetě na západě Čech pak byly úspěšnější Karlovy Vary, když vyhrály těsně 10:9. Zde se dařilo především karlovarského Michalu Strachotovi, který dvě branky vstřelil a tři připravil svým spoluhráčům.


Dušan Přívara: Hlavní zbraní soupeře je duo Klápa a Strachota

Karlovy Vary do poslední chvíle bojovaly o třetí příčku a možnost volby. To se jim nakonec vybojovat nepodařilo, a tak na ně zbylo Kladno, které si žádný jiný soupeř nevybral. „Vary si mohly vybrat, kdyby vyhrály poslední zápas. Bohužel pro ně se tak nestalo a mají nás,“ hodnotí hrající trenér kladenských Kanonýrů Dušan Přívara.

Kladno mělo základní část jako na houpačce. Přesvědčivé výhry střídaly nečekané prohry, přesto Přívara nepodléhá skepsi. „Hodnocení základní části je z našeho pohledu kladné, zápasy jsme si prohrávali sami ve svých hlavách. Dobře víme, kde byla chyba,“ vysvětluje držitel čtyř titulů mistra se střešovickým Tatranem a dodává, že ke konci základní části jeho hráči ladili některé věci, které týmu ukázaly správný směr.

Přestože Přívara vnímá sílu soupeře, svému mužstvu věří a vyhlíží postup do dalších bojů. „Od série čekáme veliký boj a zejména další zápasy. Naše silné stránky si necháme pro sebe, ty uvidíte později sami, ale u soupeře je to jednoznačně duo Klápa a Strachota,“ upozorňuje na nejlepšího střelce celé soutěže Klápu a nejlepšího nahrávače Strachotu.


Petr Pánek: Z domácí haly jsme udělali nedobytnou pevnost

Karlovy Vary si oproti loňské sezóně v základní části o jednu příčku pohoršily a nemohly si vybírat soupeře pro vyřazovací boje. „Minulou sezónu jsme skončili třetí a měli možnost volby. Přesto jsme sérii prohráli 2:3 na zápasy. Proto věřím, že letos je ta cesta odlišná a karta se obrátí,“ říká trenér Západočechů Petr Pánek.
 
Po rozpačitých výkonech z úvodu sezony, kdy se Karlovy Vary pohybovaly na hraně postupové osmičky do play-off, se postupně vyšplhaly do elitní čtyřky. „V přípravném období prošel tým velkými hráčskými změnami, které se podepsaly na rozjezdu nové sezóny. Postupně se naše výkony zlepšily, hlavně z domácí haly jsme po dvou úvodních prohrách s Brnem a Black Angels udělali nedobytnou pevnost, kde jsme z posledních jedenácti zápasů vyhráli deset,“ vyzdvihuje Pánek výhodu domácího prostředí, kde jeho tým čtvrtfinálovou sérii zahájí. Vzápětí dodává, že očekává mnoho branek od obou týmů. „Věřím, že hlavně diváci si přijdou na své. Oba týmy jsou spíše útočně laděné, než aby myslely na obranu. Na obou stranách jsou velké osobnosti,“ láká diváky do hlediště.

Pánek však odmítá, že by jeho tým byl postaven pouze na dvou bodově výrazných oporách Klápovi a Strachotovi. „Celou sezónu slyším od soupeřů, že máme silné individuality. Já věřím, že v play-off to bude týmové pojetí podpořené maximálním nasazením a plněním taktických pokynů,“ říká. „Pak věřím domácí hale a našim úžasným fanouškům, kteří nám celou sezónu fandili a podporovali nás,“ dodává.
 
Závěrem karlovarský lodivod zhodnotil přednosti kladenských Kanonýrů. „Individuality. Kladno má hodně útočně laděný tým, který nás bude chtít jednoduše přestřílet. Mají také velkou úspěšnost přesilovek. V týmu mají i několik osobností v čele s Dušanem Přívarou. Naopak my víme, kde mají slabé stránky a ty se pokusíme využít v náš prospěch,“ zakončuje své hodnocení s odhodláním.

Tabulka soutěže

Obrázek