​​

SOUBOJ NOVÁČKŮ ZVLÁDLY ČESKÉ BUDĚJOVICE, START NASTŘÍLEL 15 BRANEK

9. 9. 2018

V neděli pokračovala 1. liga mužů neúplným druhým kolem. Ústí těsně porazilo MVIL, souboj nováčků skončil těsnou výhrou Českých Budějovic. V zápase mezi Slovanem Havířov a Startem98 padlo celkem 23 gólů, produktivnější byli hosté. Šestibodový víkend prožilo Kladno společně s Black Angels a Hattrickem Brno.

Prvoligové týmy neměly po pátečním prvním kole příliš času na odpočinek, již v neděli je totiž čekalo kolo druhé. To začalo ve 14:00 prvním zápasem v Ostravě, kde domácí MVIL gólově ovládl dvě třetiny, to však na vítězství nestačilo. Ústí nastřílelo v prostřední části pět branek a svůj náskok těsně udrželo.

Také souboj nováčku mezi Náchodem a Českými Budějovicemi skončil těsným rozdílem. Náchod se sice jako první prosadil, České Budějovice ale ve třetí části otočily skóre ve svůj prospěch, a to i díky proměněnému trestnému střílení. Náchodští dvacet šest vteřin před koncem pouze snížili na konečných 2:3.

Kladno si proti Petrovicím v první části vypracovalo třígólový náskok, hosté se sice snažili dotahovat, ale povedlo se jim snížit pouze na rozdíl dvou gólů a v závěru místo snížení inkasovali do prázdné branky. Hattrickem pomohl domácím k výhře Miloš Tyl.

Ještě větší porce branek byla k vidění v duelu mezi Slovanem Havířov a Startem98, který se hrál v ČPP Aréně v Ostravě. Klíčová byla již první třetina, kterou Start ovládl 6:1, druhá část byla gólově ještě bohatší, na světelné tabuli po jejím konci svítilo skóre 12:5 pro hosty. Havířovu nepomohly ani čtyři branky Matěje Smetáka, na druhé straně nastřílel hattrick Michal Pražák.

Black Angels vstoupili do utkání proti Chomutovu gólem v šesté minutě, jenže ještě v první části se karta obrátila. Domácí může mrzet neproměněné trestné střílení ve 46. minutě, ze kterého mohli vyrovnat, naopak Chomutov o pět minut později trestné střílení proměnil a svůj náskok už si pohlídal.

Hattrick Brno začal nový ročník povedeným zápasem proti nováčkovi z Náchoda a i ve druhém utkání slavil tříbodové vítězství. Domácím Karlovým Varům se ve druhé části povedlo srovnat na 3:3 z trestného střílení, Hattrick rozhodl o své výhře v závěru, třemi góly mu k němu pomohl David Coufal.