{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


SOUBOJ SLOVANU S NÁCHODEM BEZ VÝRAZNÉHO FAVORITA

Obrázek ke článku
8. 3. 2019

V této sérii play-down se utkává jedenáctý Slovan Havířov s dvanáctým Náchodem. Oba týmy od sebe v tabule základní části dělily pouhé dva body. Svůj pohled na sérii poskytli trenéři Václav Komačka ze Slovanu a náchodský Tomáš Třešňák.

V prvním vzájemném měření sil Slovan na domácím hřišti zdecimoval Náchod 12:3, když zářili především Matěj Smeták, Šimon Kuczera a Michal Kozelský. V Náchodě už to byla jiná káva, tam dokázal domácí tým zvítězit těsně 6:5 a srovnat bilanci této sezóny na 1:1.

Václav Komačka: Očekávám, že bude rozhodovat domácí prostředí

Trenér Slovanu Václav Komačka očekával spíše souboj se sousední Ostravou, ten se však nakonec nekoná. „Soupeře si nevyberete, dlouho to vypadalo na regionální derby, nakonec to dopadlo tak, že máme Náchod a musíme to akceptovat,“ přistupuje k věci pragmaticky.

Slovan se v průběhu sezóny výkonnostně zvedl a svou sérii play-down bude zahajovat doma. „K týmu jsem se připojil prakticky v polovině základní části, kdy jsme byli na hraně přímého sestupu, takže reálny cíl bylo play-down. Celkově by byla určitě vetší spokojenost, kdybychom se záchranářským pracem nemuseli věnovat,“ říká Komačka.

Komačka svému týmu věří a myslí si, že je schopen Náchod vyřadit. „Dlouho to vypadalo, že Náchod první ligu opustí přímo, ale dokázal se na konci základní časti zmobilizovat a předvedl zajímavé výsledky na hřištích soupeřů. Očekávám, že bude hodně rozhodovat domácí prostředí. Myslím si, že pokud se sejdeme v plné sestavě, tak máme kvalitnější tým než Náchod, ale stále to je ještě potřeba potvrdit na hřišti. Náchod může využít laufu z konce základní časti,“ varuje havířovský trenér.

Tomáš Třešňák: Nevidím žádného favorita

Oba týmy vyhrály jedno vzájemné utkání, v tabulce je dělily jen dva body, lze tedy očekávat vyrovnanou bitvu. „Každý soupeř bude v této fázi těžký, čekají nás vyrovnané zápasy, které budou rozhodovat maličkosti. Každý tým, který bude letos hrát play-down, tak může porazit každého. Nevidím žádného favorita,“ potvrzuje trenér Náchoda Tomáš Třešňák.

Třešňák i přes nelichotivé postavení v tabulce základní části 1. ligy před play-down vidí spíše pozitiva. „Základní část pro nás byla velká škola a každý zápas nás posunul. Pro všechny hráče to bylo extrémně těžké a jsem na ně hrdý, jak to zvládli a jak se s tím poprali. Věříme, že zkušenosti, které jsme získali, zužitkujeme v nadcházejících zápasech. Očekávám velmi těžké zápasy. Myslím, že série bude velmi tvrdá a náročná fyzicky,“ odhaduje.

Bitvy o holé přežití obvykle nenabízí mnoho florbalové krásy, jsou to spíše nelítostné bitvy. „Pro úspěch bude rozhodující týmový výkon, obětavost a bojovnost. Naší silnou stránkou musí být týmovost a nasazení. To musí být základní stavební kámen a až pak můžeme pomýšlet na úspěch. Soupeř má na své straně dobré individuality v podobě Matěje Smetáka a Michala Kozelského, to jsou hráči, kteří když mají den, dokážou udělat výsledek sami,“ myslí si Třešňák.

Tabulka soutěže

Obrázek