{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


START VYRAZÍ DO SLEZSKA NA DVA ZÁPASY, POSLEDNÍ SVITAVY HOSTÍ CHOMUTOV

Obrázek ke článku
12. 1. 2018

Krom prezidentských voleb se tento víkend uskuteční i další vypjaté souboje. Nikoli však o Hrad, ale o body do ligové tabulky. První liga mužů pokračuje dle svého řádu devatenáctým kolem. Slovan Havířov vycestuje na západ do Karlových Varů, Black Angels doma vyzvou Kladno, poslední Svitavy se doma střetnou s Chomutovem, Hattrick změří své síly v zápase proti Pelhřimovu a ostravský MVIL hostí Start. V neděli se pak uskuteční dohrávka druhého kola mezi Petrovicemi a Startem.

Karlovy Vary hostí v rámci devatenáctého kola Slovan Havířov. Pro florbalisty z východní části republiky to bude nejvzdálenější výjezd celé sezóny. V úvodním vzájemném střetnutí, které se konalo na začátku října v Havířově, byli šťastnější florbalisté Karlových Varů. Velice vyrovnané utkání dospělo až do prodloužení, které rozhodl tři sekundy před sirénou Petr Novotný. Hráči Havířova tak mají svému soupeři co vracet.

Velice náročné utkání bude čekat Kanonýry z Kladna, kteří budou zajíždět na horkou půdu Black Angels. Domácí na svém hřišti prohráli naposledy v říjnu, kdy je celkem jednoznačným rozdílem přehrál Chomutov. Od té doby ale Black Angels doma neztratili ani bod. Vzájemné střetnutí obou týmů ze začátku sezóny vyznělo lépe pro Black Angels, kteří zvítězili v Kladně 6:5 po prodloužení.

Souboj celků ze spodní části tabulky čeká na fanoušky ve Svitavách, kde domácí tým přivítá Chomutov. Svitavy by se v případě vítězství mohly odlepit ode dna tabulky. Rozdíl mezi oběma týmy nyní činí přesně osm bodů. Tři body z prvního vzájemného duelu si do tabulky připsali florbalisté Chomutova, kteří doma zvítězili nejtěsnějším možným rozdílem 9:8.

Předposlední Pelhřimov bude mít cestu do Brna, kde se střetne s tamějším Hattrickem. Trápící se Pelhřimov má na svém kontě momentálně pět proher v řadě. V posledních třech utkáních ještě ke všemu vždy prohrál o jeden jediný gól. Florbalisté Brna jsou na tom o trochu lépe. Mají o tři body více než soupeř a momentálně jim patří jedenáctá pozice v tabulce. S ohledem na play-off to bude pro oba týmy velice důležitý zápas.

Ostravský MVIL se může přiblížit na dva body vedoucímu Pegresu Havířov. Musí ale zvítězit za plný počet bodů v sobotním duelu proti Startu. Vzájemný duel ze sedmého kola vyšel lépe Ostravě, která si z Prahy odvezla vítězství v poměru 6:5. Hned čtyřmi kanadskými body za dva góly a dvě asistence se na výhře podílel Jiří Šrámek. Můžeme se tak těšit na pořádnou odvetu se vším všudy.

Ani ne čtyřiadvacet hodin po sobotním duelu čeká na Start další zápas, tentokráte proti Petrovicím. Tým z obce na Karvinsku si jako nováček první ligy vede velice solidně. Po patnácti zápasech se totiž nachází na páté pozici v tabulce a to má ještě ke všemu tři zápasy k dobru! Vzájemné střetnutí těchto dvou týmů dopadlo lépe pro Petrovice, které si z horké půdy v Praze odvezly tři body za výhru 8:7.

PROGRAM 19. KOLA 1. LIGY MUŽŮ:

Sobota 13. ledna

14:00     FB Hurrican Karlovy Vary - TJ Slovan Havířov

18:00     BLACK ANGELS - Kanonýři Kladno

20:00     FbK TJ Svitavy - Florbal Chomutov

20:00     FBŠ Hummel Hattrick Brno - Spartak Pelhřimov

20:00     1. MVIL Ostrava WOOW - Start98 Praha-Kunratice

DOHRÁVKA 2. KOLA 1. LIGY MUŽŮ:

Neděle 14. ledna

Z.F.K. AQM Petrovice - Start98 Praha-Kunratice

Tabulka soutěže

Obrázek