​​​​

V ZÁPASE O ČELO USPĚLY VARY, NA DRUHÉ MÍSTO ŠLO KLADNO

24. 11. 2019

Horní příčky první ligy mužů se velmi vyrovnávají. První místo nadále patří Karlovým Varům, které si poradily s do té doby druhými Bulldogs. Brňané však kvůli porážce spadli na čtvrtou pozici, když je přeskočilo Kladno a Chomutov. V předehrávce patnáctého kola se však Chomutovu tolik nedařilo a podlehl Slovanu Havířov ze spodku tabulky.

Důležité body získal Chomutov v sobotu na hřišti Znojma, kde zvítězil 8:6. Klíčem k úspěšnému výsledku se Severočechům stala třetí třetina, kterou ovládli šesti góly. Nejlepší střelecký výkon předvedl Tadeáš Melíšek se statistikou 3+0. O den později však chomutovští hráči zaváhali, když podlehli Slovanu Havířov. I přesto jim dosavadní výsledky zatím stačí na třetí pozici soutěže.

Do hry se dostal i Exelsior Havířov, který nezvládl druhou třetinu proti Kladnu. Kanonýři tuto část hry kontrolovali 4:1 a celkově bodovali 5:3. Tím se dostali o jediný bod na druhé místo tabulky. „Důležitá výhra po hodně upracovaném výkonu. Neměli jsme kvalitu ve hře s míčkem na útočné polovině. Chyběla nám i větší herní odvaha. Zároveň jsme měli velké výpadky v obraně,“ vyjmenoval kladenský trenér Jan Pazdera.

Vysokou výhru si připsalo Ústí, které venku rozdrtilo Rožnov. Konečný výsledek mluvil pro Severočechy 12:2 a čtyři body šly na konto Radka Kužela (2+2) a Dominika Beneše (1+3). Hned třikrát se trefil Dan Semerád (3+0). Dvanáct branek nastřílely i České Budějovice, které bodovaly nad Petrovicemi 12:5.

Vedoucí pozice patří Karlovým Varům, které se výsledkově vypořádaly s Bulldogs Brno. Tým z jihomoravské metropole neúspěšně dotahoval ztrátu z prvního dějství a nechal Hurricanu všechny body za porážku 3:7. Zároveň se dařilo Jaroměři, která přetlačila 3:2 Gullivers Brno. Tím si domácí hráči vytvořili slibné podmínky do další fáze ročníku.