{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


V ZÁPASE O ČELO USPĚLY VARY, NA DRUHÉ MÍSTO ŠLO KLADNO

Obrázek ke článku
24. 11. 2019

Horní příčky první ligy mužů se velmi vyrovnávají. První místo nadále patří Karlovým Varům, které si poradily s do té doby druhými Bulldogs. Brňané však kvůli porážce spadli na čtvrtou pozici, když je přeskočilo Kladno a Chomutov. V předehrávce patnáctého kola se však Chomutovu tolik nedařilo a podlehl Slovanu Havířov ze spodku tabulky.

Důležité body získal Chomutov v sobotu na hřišti Znojma, kde zvítězil 8:6. Klíčem k úspěšnému výsledku se Severočechům stala třetí třetina, kterou ovládli šesti góly. Nejlepší střelecký výkon předvedl Tadeáš Melíšek se statistikou 3+0. O den později však chomutovští hráči zaváhali, když podlehli Slovanu Havířov. I přesto jim dosavadní výsledky zatím stačí na třetí pozici soutěže.

Do hry se dostal i Exelsior Havířov, který nezvládl druhou třetinu proti Kladnu. Kanonýři tuto část hry kontrolovali 4:1 a celkově bodovali 5:3. Tím se dostali o jediný bod na druhé místo tabulky. „Důležitá výhra po hodně upracovaném výkonu. Neměli jsme kvalitu ve hře s míčkem na útočné polovině. Chyběla nám i větší herní odvaha. Zároveň jsme měli velké výpadky v obraně,“ vyjmenoval kladenský trenér Jan Pazdera.

Vysokou výhru si připsalo Ústí, které venku rozdrtilo Rožnov. Konečný výsledek mluvil pro Severočechy 12:2 a čtyři body šly na konto Radka Kužela (2+2) a Dominika Beneše (1+3). Hned třikrát se trefil Dan Semerád (3+0). Dvanáct branek nastřílely i České Budějovice, které bodovaly nad Petrovicemi 12:5.

Vedoucí pozice patří Karlovým Varům, které se výsledkově vypořádaly s Bulldogs Brno. Tým z jihomoravské metropole neúspěšně dotahoval ztrátu z prvního dějství a nechal Hurricanu všechny body za porážku 3:7. Zároveň se dařilo Jaroměři, která přetlačila 3:2 Gullivers Brno. Tím si domácí hráči vytvořili slibné podmínky do další fáze ročníku.

Tabulka soutěže

Obrázek