VINOHRADY SLAVÍ VÍTĚZSTVÍ PO PĚTI PROHRÁCH V ŘADĚ

20. 1. 2018

Do konce základní části 1. ligy mužů už nezbývá mnoho zápasů, a proto není prostor na zbytečné ztráty. Dvacáté kolo druhé nejvyšší soutěže přineslo pět výher domácích celků a pouze dvě vítězství hostujících týmů. Nejjednodušší utkání kola odehráli pravděpodobně florbalisté ostravského MVILu, kteří deklasovali Pelhřimov na jeho palubovce rozdílem deseti gólů.

Předehrávka dvacátého kola mezi Startem a Black Angels se odehrála už v pátek večer. Pražské derby se povedlo lépe domácím, kteří tak oplatili soupeři porážku z prvního vzájemného zápasu. Start na svém hřišti zvítězil poměrem 6:2 a v tabulce se tak posunul na pátou pozici. Utkání se náramně povedlo gólmanovi Václavu Zavadilovi, který okamžiky přiváděl střelce Black Angels k šílenství.

Do městské sportovní haly v Chomutově zamířilo havířovské Torpedo. Havířov přicestoval do Chomutova jako vedoucí celek 1. ligy mužů. Hosté ale nedorazili v kompletním složení, což šlo na jejich hře poznat. Hodně vyrovnaný zápas rozhodlo pětiminutové vyloučení havířovského Ondřeje Kučery na začátku třetí třetiny. Chomutov v početní převaze otočil vývoj zápasu a s drobnými nervy si dokráčel pro tříbodové vítězství 4:3.

Druhý havířovský celek se představil na domácí palubovce. Slovan přivítal ve velice důležitém utkání Hattrick. Brňané se sice dostali do brzkého vedení, ale domácí ještě do konce první části stačili vývoj otočit. Úvod druhé třetiny patřil opět hostům, kteří přidali dvě branky a znovu se ocitli ve vedení. Poté se ale rozjela domácí dvojice Tomáš Daniš a Petr Skácel. První jmenovaný vstřelil hattrick a Petr Skácel si u všech jeho branek připsal asistence. Slovan tak díky povedené třetí třetině vyhrál 5:3.

Nejvzdálenější cesta na zápas v rámci 20. kola čekala Petrovice, které se vydaly na západ republiky do Karlových Varů. Domácím parádně vyšla první polovina utkání, po třiceti minutách totiž vedli už 3:0 a vypadalo to na hladký průběh. Petrovice ale své zbraně nezabalily a během necelých sedmi minut otočily zápas ve svůj prospěch. Hosté vedli o jeden gól ještě čtyři minuty před závěrečnou sirénou, jenže obdrželi tři slepené branky a nakonec podlehli domácím Varům 4:6. U všech branek Petrovic byl Petr Kašpar, který si v zápase připsal tři branky a jednu asistenci. Na druhé straně se hattrickem blýskl Michal Klápa.

Velice silný výběr ostravského MVILu dorazil do pelhřimovské sportovní haly. Hosté přijeli posilněni o hráče z Vítkovic či Tatranu, kteří jsou v ostravském celku na střídavém nebo klasickém hostování. V Pelhřimově se tak například představil Martin Děček, Peter Nehila nebo dokonce reprezentant Ondřej Vítovec. Prvně jmenovaný si zápas parádně užil, neboť zaznamenal pět kanadských bodů za tři góly a dvě asistence. MVIL si nakonec z Pelhřimova odvezl vysoké vítězství 13:3.

Kanonýři z Kladna mohou slavit po více než měsíci vítězství. Utkání proti Svitavám se přitom nevyvíjelo úplně podle jejich představ. Hosté vstoupili do zápasu parádně, ještě na začátku druhé třetiny vedli 3:0. Kladno se ale poté výrazně zlepšilo a vyrovnalo utkání, které tak dospělo až do prodloužení. To ale trvalo pouze patnáct vteřin, neboť po krásné individuální akci Vojtěcha Teslíka se do odkryté brány prosadil Radim Fořt. Kladno si tak připisuje důležité dva body za vítězství 5:4 po prodloužení.

Poslední utkání kola se uskutečnilo v Litvínově, kde zamířily pražské Vinohrady. Byl to ve své podstatě souboj dvou trápících se týmů, které mají již několik porážek v řadě. Hosté vedli po dvanácti minutách 3:0 a zdálo se, že v dalším průběhu zápasu nebude co řešit. Po drobných zaváháních Vinohrad se ale domácí dostali více do hry, což vyústilo až ve vyrovnání výsledku. V prodloužení se štěstí přiklonilo na stranu hostů, kteří si tak odváží z Litvínova hodně cenné dva body za výhru 6:5 v prodloužení. Pro Vinohrady se jedná o vítězství po více než dvou měsících.

Havířované si zlepšili náladu alespoň v neděli, kdy trpělivou hrou uspěli nad Litvínovem. Přestože dle slov trenéra Filipa Kubíčka jeho svěřenci odehráli první periodu velmi špatně, postupně svůj herní obraz vypilovali k zisku tří bodů. Osobní statistiky si vylepšil kladenský Miroslav Mayer, jehož dvě branky a dvě nahrávky byly v utkání s Petrovicemi velmi důležité. Nováčci soutěže i přes závěrečný nápor nedokázali dovést klání do prodloužení, a tak odjeli z víkendového výjezdu bez jediného bodu.

Stejným výsledkem zvítězily Vinohrady nad posledními Svitavami. Přestože mockrát strhli vedení na svou stranu Pražané, jejich protivníci dokázali vždy odpovědět. Až v poslední minutě třetí třetiny odskočilo SKV na rozdíl dvou gólů, což se ukázalo jako rozhodující, když svitavští muži za šest vteřin opět snížili na ten nejtenčí rozdíl.