{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

OSTRAVSKÝ PEŠAT SE POSUNUL DO ČELA SKILL CONTESTU

Obrázek ke článku
14. 5. 2021

Ostravští florbalisté zahýbali pořadím Livesport Superliga Skill Contestu. Nejvýrazněji se do statistik zapsal útočník Lukáš Pešat, který je novým lídrem střelby na přesnost. Dále vyslalo FBC do boje i Wojciecha Malajku a Michala Sládka.

„Když jsem viděl tu branku a malé otvory v plachtě, říkal jsem si, že když dám čtyři branky, bude to dobré. Nakonec jich tam je pět, což je zatím nejvíc. Takže kdyby měl někdo zájem o soukromé lekce v přesnosti střelby, jsem připravený,“ hodnotil své úspěšné vystoupení Pešat.

Jak si florbalisté Ostravy počínali, se můžete podívat ZDE. V nadcházejícím díle seriálu, který bude na webu sport.cz ve středu 19. května, se představí vybraní florbalisté pražské Sparty.

Skill Contestu se účastní všech 14 mužstev Livesport Superligy. Zástupci klubů soutěží ve třech disciplínách: střelbě na přesnost, slalomu a střelbě na cíl. Všechny úkoly prověří jejich dovednosti, které se mohou využít při utkáních. Například střelbu z dálky 30 metrů lze i podle samotných hráčů využít při střelbě do prázdné branky při soupeřově hře bez gólmana. Střelba na přesnost, jež byla pro střelce superligy kvůli malým otvorům v brance velmi obtížná, zase prověřila jejich jemnou motoriku s florbalovou holí. Dlouhý slalom, při kterém hráči uběhli 96 metrů, ukázal, jak jsou na tom s atletickou průpravou. 

„Díky generálnímu partnerovi se povedlo i v této nelehké době uskutečnit zajímavý projekt. Kluby a jejich hráči se mohou veřejnosti představit zase trošku jinak. Je skvělé, že se podařilo ve spolupráci s Livesportem a vstřícním přístupem klubů tento projekt uskutečnit,“ těší Romana Urbáře, ředitele marketingu a komunikace na Českém florbale.

Celá série dovednostních soutěží vyvrcholí velkým finále, ve kterém se utkají tři vítězové jednotlivých kategorií. Ve finálovém díle se všichni tři zúčastní zmiňovaných disciplín a nejlepší z nich se stane šampionem letošního ročníku soutěže Livesport Superliga Skill Contest. Na finálové video se můžete těšit na začátku června 2021.

Tabulka soutěže

​​

Obrázek