BOLESLAV ZVLÁDLA PRODLOUŽENÍ, VÍTĚZÍ I TATRAN

19. 3. 2022

První duel semifinále Livesport Superligy zvládl Tatran nad Vítkovicemi. Stalo se tak hlavně díky vydařené druhé třetině i zbytku zápasu. Až v prodloužení urvala první bod ve svůj prospěch Boleslav, celkem přesvědčivým skóre pak uspěl v play-down Hattrick Brno.

Semifinále play-off
Tatran Střešovice – 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Úvodní bod v semifinále urvaly Střešovice, které sice inkasovaly jako první tým, ale záhy přišlo srovnání. Důležitá potom byla prostřední část, během níž Tatran dvakrát skóroval zásluhou Ondřeje Němečka s Jonášem Kreysou. Poměrně těsný náskok přetrval až do posledních minut, nicméně v závěru pojistili Pražané úspěch druhou trefou Kreysy.

Branky: 5. Šindelář, 24. Němeček, 29. Kreysa, 60. Kreysa – 4. Matejčík. Rozhodčí: Kačer – Vašíček. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváků: 362. Zásahy brankářů: Kříž 17 – Souček 23. ONLINE | VIDEO

Předvýběr.CZ Florbal MB – ACEMA Sparta Praha 5:4p (1:2, 0:0, 3:2 – 1:0)

Přetahovanou začala lépe Sparta, která otevřela skóre duelu. Těsný náskok jí vydržel i po dvaceti minutách, a zůstal až do třetí fáze. Středočeši se však snažili dotahovat, přičemž získali i výhodu ve skóre 4:3. Hosté potom sice ještě smazali manko, ale prodloužení rozhodl pro Boleslav Matěj Pěnička.

Branky: 14. Koláčný, 46. Suchánek, 51. Gruber, 56. Hemerka, 69. Pěnička – 7. Kolstrunk, 17. Křenek, 49. Zouzal, 57. Krbec. Rozhodčí: Gavlas – Mikula. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:0. Diváků: 557. Zásahy brankářů: Bauer 13 – Beneš 14. ONLINE | OHLASY DOMÁCÍ | OHLASY HOSTÉ

2. kolo play-down
SOKOLI Pardubice – FBŠ Hummel Hattrick Brno 4:7 (2:2, 0:3, 2:2)

Vítězně vstoupil do druhého kola bojů o záchranu Hattrick. Brňané měli lepší úvod a střílelo jim to i v prostředním dějství, kdy vedli už třígólovým rozdílem. Sokoli ovšem stav ještě pořádně zdramatizovali a teprve v posledních minutách nasázeli hosté klíčové branky. Dařilo se hlavně Lukáši Kučerovi s bilancí 2+2, solidně ho doplňoval také Tadeáš Gryc (2+1).

Branky: 9. Pakosta, 16. Černý, 42. Petržela, 46. Kučera – 2. Gryc, 4. Gryc, 22. Lhota, 24. Hronek, 40. Kučera, 60. Kučera, 60. Procházka. Rozhodčí: K. Sojka – T. Sojka. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváků: 164. Zásahy brankářů: Haleš 16 – Kolajta 23. ONLINE | OHLASY TRENÉR DOMÁCÍ | HRÁČ DOMÁCÍ | TRENÉR HOSTÉ | HRÁČ HOSTÉ