{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ZEMŘEL MICHAL REBRO

Obrázek ke článku
13. 12. 2020

Nečekaná a o to bolestivější zpráva. Ve věku 33 let náhle zemřel jeden z nejzkušenějších superligových brankářů Michal Rebro, který od minulého roku působil v týmu Chodova. Jeho největším úspěchem byl zisk titulu s Tatranem v roce 2015. V reprezentaci mužů nastoupil k šesti zápasům.

Český florbal vyjadřuje upřímnou soustrast rodině a přátelům.

První florbalové krůčky učinil na konci 90. let, k brankářské kariéře ho dle jeho slov mj. inspiroval úspěch českých hokejistů na ZOH 1998. Svoji 15. kompletní sezonu v české nejvyšší soutěži bohužel již nedokončí, Michal Rebro zemřel náhle doma ve věku 33 let. Chodovský tým odložil své nejbližší zápasy.

Začínal v pražských Faraos, k elitnímu florbalu se pak dostal v SSK Future. Do své první kompletní sezony v superlize nastoupil v roce 2006 v dresu Bohemians a v následujících letech vystřídal angažmá ve Future a Liberci. Rok po své první reprezentační zkušenosti se pak na tři sezony usadil v Bohemians.

V roce 2013 zahájil svoji životní štaci v Tatranu Střešovice, kde definitnivně vyrostl do absolutní brankářské špičky. Nakonec v kádru nejúspěšnějšího českého klubu byl nejdéle v kariéře, šest sezon, během nichž se podruhé podíval do reprezentace. Právě Rebro měl klíčový podíl na zisku zatím posledního šestnáctého mistrovského titulu Tatranu v Superfinále 2015. Jeho příběh kterak původně vystřídaný brankář vychytal nájezdovou loterii patří k těm nejsilnějším v historii české superligy.

Loni v květnu nahradil v brankovišti Chodova svého někdejšího reprezentačního parťáka Jana Baráka, který ukončil kariéru. Svůj poslední superligový zápas odchytal 5. prosince.

Tabulka soutěže

Obrázek