2
    Filip KONSTANT

Pohár: Aligators vyřadili Otrokovice, Prague Tigers trápily Bohemians

Oslavný moment florbalistů Aligators, kteří hrají 1. ligu mužů | foto: Aligators

Vyrovnané souboje přinesla soutěž, kde se utkávají soupeři z různých výkonnostních pater. V Poháru Českého florbalu postupují dále prvoligoví Aligators, kteří zdolali superligového zástupce z Otrokovic. Favorizovaným ženám Bohemky potom dělaly velké potíže Prague Tigers.

Aligators – PANTHERS OTROKOVICE 4:2 (0:0, 3:2, 1:0)

Postup přes mančaft z Livesport Superligy oslavují Aligators. Klíčové bylo druhé dějství, během něhož Jihomoravané získali náskok dvěma trefami Tomáše Jedličky. Panthers se následně snažili dotahovat, jenže do pauzy zůstávalo domácím mírné vedení. Výsledek stvrdil kolem půlky třetí třetiny Antonín Šmerák a posunul Aligators mezi šestnáctku nejlepších týmů. Zároveň už je jasná i podoba osmifinálové dvojice –  dojde na prvoligovou bitvu s FBC Letka.

Branky: 26. Jedlička, 30. Jedlička, 32. Zbořil, 53. Šmerák – 30. Vykopal, 39. Jurčík. Rozhodčí: Fuciman – Urbánek. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. Diváků: 35. Zásahy brankářů: Prokeš 20 – Steiger 17. MATCH CENTER

Prague Tigers – FbŠ Bohemians 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)

Prague Tigers, jež nastupují v západní skupině první ligy žen, byly pro Bohemians velmi nepříjemným rivalem. Účastnice extraligy se střelecky prosadily až ve druhé třetině, přičemž dlouho se jim nedařilo na trefu navázat. Stalo se tak až v posledním dějství zásluhou Adély Bočanové, což ale Tigers ještě nabudilo k aktivitě.

Prvoligový celek se ve zbývajících zhruba deseti minutách dvakrát dotáhl na kontaktní rozdíl, nicméně remíza mu nakonec unikla. Bohemians tak urvaly těsný postup do čtvrtfinále soutěže, kde narazí buď na Florbalovou akademii MB, nebo Liberec.

Branky: 35. Mrázková, 43. Mrázková – 17. Havlová, 34. Bočanová, 39. Minářová. Rozhodčí: Lipan – Tóth. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváků: 150. Zásahy brankářů: Pilšáková 20 – Karli 19. MATCH CENTER

Florbal Židenice – FBC OSTRAVA 3:8 (1:3, 2:3, 0:2)

Extraligové hráčky zvládly osmifinále poměrně s přehledem. Podařil se jim totiž vstup do zápasu, který znamenal brzké vedení 2:0. Brňanky se potom sice snažily dostat na kontakt a ještě na začátku druhé části ztrácely jen jedinou branku, ale soupeř jim potom už definitivně utekl. I díky čtyřem gólům Michaely Mlejnkové postoupila Ostrava s výsledkem 8:3, přičemž ve čtvrtfinále je čeká lepší z dua Olomouc–Bulldogs.

Branky: 13. Žampachová, 17. Perutková, 29. Fuchsová – 4. Sigmundová, 6. Mlejnková, 14. Mlejnková, 22. Chúpeková, 27. Mlejnková, 27. Pudišová, 31. Mlejnková, 39. Sigmundová. Rozhodčí: Holičková – Vajsáblová. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváků: 62. Zásahy brankářek: Večeřová 7, Kratochvílová 10 – Dupčáková 8. MATCH CENTER