{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

MVP Extraligy žen: Dvě tahounky Jičína stojí proti chodovské lvici

MVP Extraligy žen: Dvě tahounky Jičína stojí proti chodovské lvici

Anketa Florbalista sezony 2018/2019 přináší i kategorii, ve které hlasují samotné hráčky Extraligy žen. O titul MVP bojují jičínské florbalistky Anet Jarolímová s Gabrielou Žůrkovou a chodovská Martina Řepková. Držitelka ocenění Nejužitečnější hráčka sezony 2018/2019 bude vyhlášena při slavnostním galavečeru 21. června.

FINALISTKY KATEGORIE NEJUŽITEČNĚJŠÍ HRÁČKA ŽENY SEZONY 2018/2019
  • Anet Jarolímová (FbK Jičín)
  • Martina Řepková (Florbal Chodov)
  • Gabriela Žůrková (FbK Jičín)

Anet Jarolímová

Přestože se Jičín nedostal přes čtvrtfinále play-off, měl ve svém týmu výrazné osobnosti. Jednou z nich byla Anet Jarolímová, jež nastoupila v nejvyšší soutěži po dvouleté pauze. A i navzdory tomu se okamžitě stala nejproduktivnější hráčkou družstva. V součtu základní a vyřazovací fáze zaznamenala 70 kanadských bodů (33+37). Společně s Kristýnou Bachmaierovou a kapitánkou Gabrielou Žůrkovou tak tvořily velmi nebezpečné trio, kterého se musel obávat každý soupeř.

Martina Řepková

Ke dvěma finálovým účastem dopomohla Chodovu Martina Řepková. Ta ovládla bodování svého týmu díky 52 brankám a 40 asistencím (Extraliga žen + Pohár České pojišťovny), ale Pražankám nakonec trofej v obou případech těsně unikla. I přesto Řepková potvrdila, že patří k hlavním osobnostem nejvyšší soutěže a představila se také v dresu reprezentace na EFT ve Švýcarsku a na kvalifikaci o MS v Polsku.

Gabriela Žůrková

Náročnou pozici zastávala již zmiňovaná Gabriela Žůrková, která vedle role kapitánky Jičína byla i jeho hlavní trenérkou. Situaci však zvládla a dostala se mezi tři nejčastěji bodující hráčky týmu. Její celková bilance se zastavila na 26 zápasech a 44 bodech (29+15). I díky jejím výkonům se Jičín probojoval potřetí v řadě do play-off a mohl považovat sezonu za úspěšnou.

Další pořadí v TOP 20 NEJUŽITEČNĚJŠÍ HRÁČKA SEZONY 2018/2019:

Z mistrovských Vítkovic obsadily nejvyšší příčky v anketě MVP čtvrtá Alžbeta Ďuríková a sedmá Ivana Šupáková. V pořadí elitní desítky neschází ani třetí členka jičínské produktivní lajny Kristýna Bachmaierová či Hana Koníčková z Liberce. Bronzové FBC Ostrava zastupuje na dělené sedmé pozici Nela Kapcová a desátá Paulína Hudáková. Z brankářek vynikla chodovská Jana Christianová na devátém místě. Další pořadí TOP 20 hráček naleznete níže.

4. Alžbeta Ďuríková (1. SC Vítkovice) 

5. Hana Koníčková (FBC Liberec)
    Kristýna Bachmaierová (FbK Jičín)

7. Ivana Šupáková (1. SC Vítkovice) 
    Nela Kapcová (FBC Ostrava)

9. Jana Christianová (Florbal Chodov)

10. Paulína Hudáková (FBC Ostrava)

11.  Michaela Mlejnková (FBC Liberec)

12. Eliška Vrátná (Florbal Chodov)

13. Nela Jiráková (Florbal Chodov)

14. Adéla Bočanová (FbŠ Bohemians)
      Martina Franková (FBS Olomouc)

16. Zuzana Šponiarová (1. SC Vítkovice)

17. Hana Poláková (FbŠ Bohemians)

18. Kristýna Provázková (Florbal Chodov)

19. Dominika Kubišová (Tigers Jižní Město)

20. Daniela Kreisingerová (FbŠ Bohemians)
      Lucie Paulovičová (FbK Jičín)


O anketě Florbalista sezony

V anketě Florbalista sezony se udělují individuální ocenění českého florbalového hnutí a vedle florbalistů a florbalistek zahrnuje také trenéry a rozhodčí. Hlasování je rozděleno na dvě části, z nichž každá zohledňuje jednu polovinu sezony. V obou částech hlasují kapitáni elitních týmů, trenéři, florbaloví odborníci, významné florbalové osobnosti a sportovní novináři v celkem devíti kategoriích: Florbalista a Florbalistka, Brankář a Brankářka, Junior a Juniorka, Trenér/ka mužského celku a Trenér/ka ženského celku a Rozhodčí. Hráči Tipsport Superligy a Extraligy žen ze svých řad vybírají Nejužitečnější hráčku a hráče. Na konci sezony opět dostala možnost hlasovat také široká florbalová veřejnost ve speciální kategorii Hvězda sezony.

FBŠ Hummel Hattrick Brno8
Bulldogs Brno3
VideoStatistiky
FBŠ Hummel Hattrick Brno2
Bulldogs Brno3
VideoStatistiky
Bulldogs Brno3
FBŠ Hummel Hattrick Brno4
VideoStatistiky
Bulldogs Brno3
FBŠ Hummel Hattrick Brno4
VideoStatistiky
Technology Florbal MB3
1. SC TEMPISH Vítkovice 4
VideoStatistiky
TJ Sokol Královské Vinohrady3
K1 Florbal Židenice7
VideoStatistiky
K1 Florbal Židenice9
TJ Sokol Královské Vinohrady1
VideoStatistiky
K1 Florbal Židenice7
TJ Sokol Královské Vinohrady1
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice7p
FAT PIPE FLORBAL CHODOV6
VideoStatistiky
FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň3
K1 Florbal Židenice6
VideoStatistiky