{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

CHODOV S OSTRAVOU ZABOJUJÍ O ŽENSKÝ POHÁR ČESKÉ POJIŠŤOVNY

Obrázek ke článku
16. 1. 2019

Závěrečný zápas čeká také Pohár České pojišťovny žen. Do finále postoupila družstva Chodova a Ostravy, která budou v Olomouci bojovat o významný klubový úspěch. Jak vypadala jejich cesta soutěží?

Hned šest duelů musela odehrát Ostrava, jež zahájila pouť pohárem už v prvním kole. Všechna utkání základní skupiny ale FBC výsledkově zvládlo a pokračovalo rovnou do osmifinále. Vyřazovací částí prošly Ostravanky se stoprocentní bilancí při skóre 26:13, když postupně porazily Třinec, Olomouc a Židenice.

Chodov měl o poznání kratší cestu soutěží, protože ji zahájil až v samotném play-off. Pro účast ve finále tak Pražanky potřebovaly zvítězit nad Dobruškou, Bohemians a Tigers Jižní Město. Právě semifinálový soupeř byl tím vůbec nejsilnějším a Chodov jej přetlačil těsně 5:3. Jeho celkový počet branek za všechny souboje pak vypadal 39:7.

Letošní sezóna vychází z pohledu vzájemných utkání lépe Chodovu. Florbalistky z Jižního Města zdolaly Ostravu v Extralize žen doma 6:5 po prodloužení, na což navázaly i výhrou 5:2 z venku. FBC proto doufá, že se mu naskytne šance uspět právě nyní v Olomouci. Chodov však čeká druhé finále poháru za sebou a po loňské porážce udělá vše, aby se tentokrát radoval on.

Velkou silou Ostravy je úspěšnost v oslabení. Svěřenkyně trenéra Jakuba Robenka byly v této herní činnosti během zápasů poháru stoprocentní. Pražanky se naopak při jednom ze tří dvouminutových vyloučení nedokázaly ubránit.

Pozvedne pohár nad hlavu Chodov, nebo Ostrava? O vítězi Poháru České pojišťovny se bude rozhodovat od 20 hodin v hale UP Olomouc. Živý přenos bude k dispozici online na iVysílání ČT.

Obrázek