{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​​​​

FINÁLOVOU DVOJICI POHÁRU TVOŘÍ VÍTKOVICE S CHODOVEM!

Obrázek ke článku
21. 12. 2017

V semifinálových bitvách se odehrály dva velmi vyrovnané duely mezi ostravskými a pražskými týmy. Derby na východě České republiky zvládly lépe Vítkovice, které si zajistily vstupenku do finále ve třetí třetině. Na Jižním Městě kraloval Chodov, jenž může Vítkovicím oplatit porážku z extraligy.

Vítkovicím ani Chodovu se cesta do finále Poháru České pojišťovny nerodila vůbec lehce. Ačkoliv na Dubině otevírala skóre po pár minutách Zuzana Halfarová, za chvíli dorovnala krok svou akcí bývalá kapitánka Vítkovic ve službách FBC Andrea Pastušková. Ještě patnáct minut před koncem základní hrací doby oba tábory bojovaly za remízového stavu. Definitivní tečku za semifinálovým kláním ostravského derby udělala Denisa Hyršová společně s Michaelou Šponiarovou. Slovenská reprezentantka pojistila náskok domácího týmu, který má tak otevřenou cestu do lednového finále v severních Čechách.

Pětigólový scénář s jedním postupujícím se odehrál na Jižním Městě. Domácí stánek Chodova a Tigers zaplnila stovka diváků, která byla přítomna hlavně u napínavé koncovky. Přestože Chodov musel dvakrát dotahovat po trefách Barbory Zabavské a Lucie Pilíkové, v osmadvacáté minutě zasadil rozhodující úder. Nejproduktivnější hráčka ženské extraligy Martina Řepková asistovala Petře Beránkové, jejíž střela proletěla za záda Jany Christianové. Druhou polovinu zápasu již nepadla ani jedna branka, a tak bylo derby dvou pražských celků rozseknuto taktéž během tří třetin. „Dnes to z naší strany nebylo moc o florbale, ale spíše o vůli, bojovnosti a obětavosti,“ padá chvála k výkonu lvic.

Výsledky semifinále Poháru České pojišťovny žen

1. SC Vítkovice – FBC Ostrava 5:3

FLORBAL CHODOV – Florbalový klub Jižní Město 3:2

Další články

Žádné články k zobrazení
Obrázek