{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


JOHANA VRBOVÁ: FINÁLE CHCEME ROZHODNĚ VYHRÁT A PODLE TOHO K NĚMU PŘISTOUPÍME

Obrázek ke článku
19. 1. 2020

Už v úterý večer odstartuje v karlovarské sportovní hale finále poháru, do kterého se v kategorii žen probojovaly florbalistky Chodova a Tigers. Souboj dvou pražských týmů z Jižního Města. Mladá puška Johana Vrbová se rozpovídala o probíhající sezoně, ale také o tom, jak prožila vánoční svátky. Jak vlastně vidí blížící se finále?

Jak jsi prožila vánoční svátky a s nimi spojenou pauzu? Měli jste volněji nebo jste naopak v tréninkových jednotkách přidali na intenzitě? Zaměřovali jste se na blížící se pohárové finále?
Přes Vánoce jsme měli individuál od našeho kondičního trenéra a od společného trénování dostali volno. Vánoční svátky jsem si tak užila mimo Prahu s celou svou rodinou, kdy jsem řešila maximálně, na kterou pohádku se podívám. Měly jsme to tak skoro všechny hráčky, takže o to víc jsme do toho šláply po Novém roce a postupně směřovaly přípravy k finále poháru.

Do nového roku jsi vstoupila skvěle, když jsi proti Bulldogs zaznamenala hattrick a dvě asistence, co se v tom zápase stalo, že ti to tak pálilo?
To by mne vlastně asi taky zajímalo, co se tam stalo. Považuju se spíš za svátečního střelce, takže jsem z toho byla sama dost překvapená. Ale všechny ty góly padly až v rozjetém střídání, takže na nich má podíl celá lajna a já jsem jen ráda, že se mi ty akce dařilo gólově zakončovat.

Chodov momentálně ztrácí na první Vítkovice pár bodů, jak vidíš z tvého pohledu situaci na předních příčkách extraligové tabulky?
Přijde mi, že vývoj je podobný jako v předešlých sezonách. Vítkovice první, my druhé a o vítězství v základní části se bude pravděpodobně rozhodovat až ve vzájemném střetnutí. Doufám ale, že ta letošní bude mít jiný závěr než ty předchozí, a nám se podaří ukončit základní část na prvním místě.

Jak jsi aktuálně spokojena s právě probíhající sezonou a hlavně s možností si opět zahrát finále poháru?
Sezona se na jednu stranu vyvíjí pozitivně, jsme ve finále poháru, na druhém místě v tabulce, kdy je stále šance končit základní část na příčce prvním. Na druhou stranu se nám ne vždy daří předvádět to co chceme a zbytečně se v některých zápasech trápíme. Věřím však, že si nám to do play-off ještě všechno sedne. A za účast ve finále poháru jsem samozřejmě moc ráda, ale za úspěch budu považovat až pokud zvítězíme.

S jakou vizí vstoupíte do úterního finále proti Tigers a co očekáváš od tohoto duelu?
Finále chceme rozhodně vyhrát a podle toho taky do něj vstoupíme. Na zápas s Tigers se těším a věřím, že se bude jednat o dobré utkání. Těžko však říct, jaký průběh bude mít vzhledem k současné úpravě systému poháru, protože to zkrácení je znát a může se to vyvíjet všelijak. Věřím však, že ho budeme od začátku kontrolovat a dojdeme si pro vítězství, pro které uděláme všechno.

Obrázek