{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


MATĚJ KOŇAŘÍK: ZLÍNSKÝ KRAJ FLORBALEM ŽIJE

Obrázek ke článku
20. 1. 2017

Finále 2017 Poháru České pojišťovny bylo především o třech velkých klubech, které se probojovaly do finálových bojů. Vedle FbŠ Bohemians, Florbalu MB a 1. SC Vítkovice se na letošním ročníku významně podílel také spolupořádající klub Zlín Lions, kterému patří velký díl zásluhy o rekordní návštěvu mužského finále.

„Přípravy trvaly zhruba měsíc, posledních 14 dní bylo hodně intenzivních,“ říká o tom, co samotnému finálovému večeru předcházelo, šéftrenér Zlín Lions Matěj Koňařík. „Připravovali jsme především materiály, jednak ty propagační, aby lidi věděli, že jsme to my, jednak abychom zpropagovali pohár jako takový,“ dodává Jan Krkoška, který měl na starosti marketing na klubové úrovni.

„Nejnáročnější bylo odhodlat se k tomu. Když jsme tu nabídku dostali, tak jsme možná i chvilku váhali, jestli jsme schopní to zvládnout, ale došli jsme k tomu, že to schopni zvládnout jsme. Teď můžu říct za nás za všechny organizátory ode mě až po posledního podavače míčků, že to proběhlo suprově a ostatně výsledek jsou i ti diváci, kteří přišli a kteří nám touto návštěvou udělali velkou radost,“ pochvaluje si Koňařík. Ve Zlíně byl pokořen dosavadní divácký rekord, ten nový čítá 1 072 diváků. „Já osobně jsem tajně doufal, že bude ještě víc lidí. Pro mě tisíc byla základní meta, ale přáním bylo aspoň těch 1500,“ hodnotí návštěvnost Krkoška.

Velká výzva pro mladý klub

Zlín Lions oslaví v červnu třetí rok existence. Pro mladý klub je pořádání takové akce velká porce zkušeností i zážitků. „Určitě jsme zvýšili povědomí o klubu Zlín Lions. Před třemi lety bychom určitě nečekali, že tady budeme stát a budeme rozebírat, jak dopadlo Finále Poháru České pojišťovny, takže pro nás je to velký úspěch, že jsme to takhle zorganizovali. Že tu byly naše děti s našimi rodiči, viděli jsme tady běhat ty naše nejmenší, kteří jednou budou tvořit budoucnost klubu,“ vrací se jeden ze zakladatelů klubu Koňařík k přestávkovému programu, který vyplnila exhibiční utkání přípravek a elévů.

Lions ale nebyli vidět jen na hřišti, zaštiťovali také pořadatelské posty jako statistiky, podávání míčků či prodej vstupenek. „Za nás za všechny bych moc chtěl poděkovat našim organizátorům, protože to všichni zvládli. A taky díky lidem z Českého florbalu, ukázali nám, jak se taková akce pořádá, a i když to nebylo ze začátku úplně nejideálnější, tak i jim patří dík za to, že nám dali tu šanci,“ uzavírá ohlédnutí za finálovou organizací.

Ve víru nových zkušeností už vyhlíží další příležitost pro svůj klub. „Zamlouváme si další EFT,“ směje se s nadsázkou. „Ale určitě bychom tu rádi přivítali další akci, ať už juniorskou reprezentaci nebo nějaký turnaj. Zlínský kraj florbalem žije, ten potenciál tady je,“ věří Koňařík.

Atmosféra finálového dne ve Zlíně

Noční přípravy sportovní haly

Obrázek