{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


POHÁR ČESKÉ POJIŠŤOVNY STARTUJE V UPRAVENÉM FORMÁTU

Obrázek ke článku
13. 8. 2018

Nová florbalová sezóna po osmnácté odstartuje Pohárem České pojišťovny, a to již tuto středu 15. srpna. Pohárová soutěž, kterou pořádá Český florbal osm let v úzké spolupráci s Českou pojišťovnou, letos odstartuje dříve, než bylo v minulých ročnících zvykem. Mužská část na popud klubů nově prošla úpravou, která přinese zajímavá utkání oddílů z elitních lig už v první fázi. ​

Celkem osm vyřazovacích fází v mužské části a pět v ženské vede do finále, o které se letos utká 130 družstev mužů a přes 30 družstev žen. Finále Poháru České pojišťovny se pravidelně stěhuje mezi českou a moravskoslezskou částí republiky. V lednu 2018 se uskutečnilo v Mostě. Rok 2019 odstartuje bojem o první z řady domácích klubových vrcholů v Olomouci.

Pohár České pojišťovny mužů prošel před novým ročníkem proměnou. Došlo ke zrušení osmifinálové skupiny, která se pro elitní oddíly odehrávala ve velmi vytížené části sezóny. Tuto část soutěže nahradila tzv. vrcholová část pro oddíly hrající Tipsport Superligu a 1. ligu mužů, kterou si v předligovém období formou čtyř základních skupin zahraje šestnáct celků. Deset z nich postoupí do osmifinále, kde narazí na soupeře z otevřené části pavouka, kterým prochází jako v minulých letech oddíly všech úrovní výkonnosti.

Vrcholová část poháru odstartuje už 15. srpna, tedy ještě před klasickým prvním kolem otevřené části pavouka poháru, které obvykle startovalo florbalovou sezónu. Do prvního kola otevřené části, které probíhá formou turnajů, se zapojí téměř tři čtvrtiny všech přihlášených mužských družstev, další oddíly z vyšších soutěží budou nasazeny v průběhu. Otevřená část poháru startuje 25. srpna, ženská část poháru začíná beze změny o týden později.

Oddíly z celé republiky se utkají o trofeje, které v průběhu minulé sezóny vytvořil pro celé florbalové hnutí díky klubovým artefaktům šperkař David Lomos. Jako první je po vítězném finálovém klání v lednu v Mostě nad hlavy pozvedly oba celky Vítkovic. Ty slavily pohárový double po vítězství 7:5 nad Chodovem v ženském finále a nájezdové loterii s Mladou Boleslaví ve finále mužů, které skončilo 2:1. O obhajobu však letos budou Vítkovice bojovat jen v mužské části.

Ani tentokrát nemine vítěze druhé nejprestižnější klubové trofeje finanční odměna. Vítězky Poháru České pojišťovny získají 50 000 Kč, nejlepší mužský celek pak 100 000 Kč. Neelitní celky v západní i východní části republiky, které v rámci pavouku Poháru České pojišťovny úspěšně absolvují nejdelší cestu, čeká také finanční odměna. Mužské oddíly bojují o dvakrát 15 000 Kč, ženské oddíly pak o dvakrát 10 000 Kč. Celkem se v Poháru České pojišťovny rozdělí téměř čtvrt milionu korun.

Prezident Českého florbalu Filip Šuman si pochvaluje zájem, jemuž se Pohár České pojišťovny těší. „Pohárová soutěž získala v českém florbalovém prostředí svoji tradici. Letos startuje osmý ročník se stabilním partnerem a celkově osmnáctý ročník, který i v novém formátu bude přinášet zajímavé souboje mezi oddíly z různých úrovní soutěže. Díky stoupající prestiži vítězství v pohárové soutěži se i závěrečné boje stávají každým rokem vyrovnanější a hrané ve výborné atmosféře, stejně tak se nám osvědčil model rotace pořadatelství, který přináší elitní florbal do různých regionů v ČR.“

Podívejte se na atmosféru pohárového finále z Mostu. Odkaz najdete i ZDE.

Obrázek