{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


POHÁR ČF: CHODOV PORAZIL SPARTU A OVLÁDL SKUPINU

Obrázek ke článku
26. 8. 2020

Vrcholová část poháru má první kompletně odehranou skupinu, kterou nakonec opanoval pražský Chodov, když v přímém souboji o prvenství porazil po nájezdech Spartu. Svá pondělní utkání zvládli i další superligoví zástupci z Mladé Boleslavi a Tatranu Střešovice. Se soutěží už se naopak rozloučili v Ústí nad Labem, Jaroměři, Kunraticích a Karlových Varech.

Souboj o vítězství ve skupině BV mezi Spartou a Chodovem došel až do nájezdů, kde byli nakonec úspěšnější hráči z Jižního Města. Hned dvakrát se během trestných střílení prosadil Tom Ondrušek. Nejproduktivnějším hráčem zápasu byl ale jednoznačně Lukáš Ujhelyi, který zaznamenal dvě branky a čtyři asistence. Při prohře 6:7 se tak podílel na všech sparťanských brankách.

„Pro nás to byla první velká prověrka léta a zvládli jsme ji slušně. Ukázala nám však i hluchá místa ve hře. Vítězství si vážíme a těšíme se na ligu,“ okomentoval utkání trenér vítězného Chodova David Podhráský.

Už v pondělí rozdrtili zástupci Předvýběr.CZ Florbal MB na domácí palubovce Black Angels poměrem 17:5. Nejvíce zářila dvojice Jan Natov (6+1) a Jiří Curney (1+4). Hattrick si připsali také Daniel Šebek a Tomáš Chroust. „Pro nás jde o další důležité utkání pro přípravu na ligu. Tušili jsme, že nás bude čekat hodně zatažená obrana soupeře. Jsem rád za naší dnešní produktivitu v koncovce,“ uvedl po utkání trenér Mladé Boleslavi Petr Novotný.

Rovněž v pondělí si ještě Tatran Střešovice poradil s Českou Lípou. Ta s pražským celkem držela krok jen do 35. minuty, kdy prohrávala pouze o gól 6:7. Poté už se trefovali ale jen zástupci nejúspěšnějšího českého klubu, takže na konci svítilo na tabuli skóre 12:6 pro Tatran. Tři body v utkání zaznamenal Filip Langer.

Vedle Sparty a Chodova mají zajištěný postup už také FBC Ostrava, Sokoli Pardubice a FBŠ Hattrick Brno. Blízko účasti ve vyřazovacích bojích je také Tatran Střešovice nebo Předvýběr.CZ Florbal MB.

Ze superligových mužstev zatím žádný z klubů s jistotou nevypadl. Z týmů 1. ligy mužů má slušnou šanci postoupit ještě Chomutov, který ale musí v posledním kole uhrát minimálně remízu proti Tatranu a zároveň se spoléhat na výhru České Lípy nad Libercem. Naději živí také Kladno. Ve skupině EV ještě o jedno postupové místo vedle Ostravy zabojují zástupci Bulldogs Brno, Znojma a superligových Otrokovic. Všichni tři mají před posledním kolem shodně dva body.

Obrázek