POHÁR ČF: NA SLANÝ ČEKAJÍ ČELÁKOVICE, PANTHERS KONČÍ

1. 10. 2020

Ve čtvrtém kole Poháru Českého florbalu mužů došlo hned k několika překvapením. Florbalisté ze Slaného hrající Regionální ligu v Praze a Středočeském kraji vyřadili po obratu ve třetí třetině tým z Národní ligy TJ Turnov. Divizní Slavia Plzeň zase porazila prvoligové České Budějovice. Na dalšího divizního soupeře, konkrétně na Strakonice, nestačil další favorit z Národní ligy Benešov. Ženská část poháru zná už všechny osmifinalistky, mezi kterými po prohře s Prague Tigers nejsou extraligové Panthers Praha.

Turnovští byli v zápase proti FbC Barracudas Slaný jasným favoritem, což v první polovině zápasu také potvrzovali. Jenže hráči středočeského celku ke konci druhé třetiny smazali během půl minuty dvougólové manko, a i když se Turnov na začátku poslední části ujal opět vedení, Slaný třemi góly převrátil utkání na svou stranu a zvítězil 6:4. V pátém kole na něj čekají Čelákovice, které v prodloužení udolaly svého soutěžního rivala z Národní ligy Panthers Praha.

K nečekanému výsledku došlo i v utkání mezi Slavií Plzeň a Českými Budějovicemi. Divizní Západočeši ovládli střetnutí poměrně jednoznačně 10:4 a poprvé v historii tak postoupili do pátého kola. „Musím pochválit práci v defenzivě, která byla příkladná. Zároveň jsme se s postupným vedením neuchýlili jen k bránění výsledku, ale dále jsme navyšovali skóre,“ měl radost domácí trenér Lukáš Kubinec.

Osm bodů Salavy a Kaliny

Dále jdou po vítězství nad Benešovem také divizní Strakonice, jež čeká T.B.C. Králův Dvůr z Národní ligy. Po velkém dramatu si páté kolo zahrají i nováčci první ligy FBC Letka. Ti ve vyrovnaném utkání vyhráli na hřišti divizní Orlové 5:4. Dále jsou i TJ Hodonice s nejproduktivnějším hráčem soutěže Petrem Slámou. Ve čtvrtém kole proti Všestarům ale s osmi body úřadoval zejména jeho spoluhráč Jiří Salava. Stejného počinu dosáhl i Matyáš Kalina z BUTCHIS při výhře nad Kadaní.

Ve vrcholové části mužského pavouka už zbývá pouze poslední volné postupující místo. O něj se v rámci skupiny CV utkají florbalisté superligových Bohemians a prvoligového Kladna. Hrát se bude 7. října na Kladně. Právě postupující z vrcholové části a vítězové pátého kola, které se odehraje nejpozději 28. října, na sebe narazí v následném osmifinále.

Tatran naděloval, čeká ho Mladá Boleslav

Osmifinále žen nabídne hned dva souboje extraligových celků. Vítkovice se utkají se Židenicemi a Tatran Střešovice vyzve nováčka nejvyšší soutěže Florbalovou akademii MB. Ke třetí bitvě mělo podle papírových předpokladů dojít mezi Panthers Praha a Bohemians, jenže panterky nezvládly duel druhého kola proti Prague Tigers poměrem 2:3.

Nejpřesvědčivějších výsledků dosáhly kromě účastnic posledního superfinále ještě florbalistky Židenic nebo Tatranu Střešovice. Úřadující extraligové mistryně z Vítkovic v duelu s Hranicemi neinkasovaly a nasázely třináct branek. Obhájkyně pohárové trofeje z Chodova zase nedaly šanci Kobylisím poměrem 12:1 a židenické ženy přehrály Rtyni v Podkrkonoší 14:1. Střelnici na hřišti Nového Strašecí si otevřel Tatran a zvítězil 18:0. Zápasy osmifinále by se měly odehrát do 2. listopadu.