POHÁR: OSTRAVA PŘETLAČILA ZNOJMO, TATRAN DAL 23 GÓLŮ

11. 8. 2021

Dvojicí rozdílných utkání pokračoval mužský program Poháru Českého florbalu. Na tři body dosáhli florbalisté Ostravy, kteří se však dost natrápili na hřišti prvoligového Znojma. Naopak bez potíží uspěl Tatran, když nastřílel přes dvacet branek Chomutovu.

Ostravané uspěli 5:3, k čemuž přispěl třemi brankami hlavně Wojciech Malajka. Ten podílel na obratu z 2:3 na 4:3, díky kterému hosté potvrdili roli papírového favorita. Znojmo tak ztratilo vedení, jež si vystřelili pouhou vteřinu před koncem druhého dějství. Zbývající trefy FBC si připsali Dominik Klimscha a Daniel Chatrný. Znojemské branky si naopak podělili tři různí střelci.

Vysokým rozdílem triumfovaly Střešovice. Ve své domácí hale zničily Chomutov 23:1, když se bilancí 5+1 prezentoval Jonáš Kreysa. Pěti asistencemi potom přispěl Ondřej Němeček. Dále se dařilo střelecky Davidu Šimkovi, pro něhož šlo o soutěžní premiéru po přestupu do Tatranu. Jedinou branku Chomutova vstřelil Ondřej Šarša v závěrečné desetiminutovce.

Výsledky Poháru Českého florbalu

TJ Znojmo - FBC ČPP Ostrava 3:5
Branky:
13. Jiří Šrámek, 28. Filip Daberger, 40. Vojtěch Procházka - 13. Wojciech Malajka, 31. Dominik Klimscha, 41. Wojciech Malajka, 53. Wojciech Malajka, 60. Daniel Chatrný. Rozhodčí: Lukáš Ležák – Martin Ležák. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Diváků: 79. Po třetinách: 1:1, 2:1, 0:3.

Tatran Střešovice - DDQ Florbal Chomutov 23:1
Branky:
3. David Šimek, 3. Milan Meliš, 6. Bohumil Piskáček, 9. Ondřej Sádlo, 10. Jonáš Kreysa, 14. Pavel Sládeček, 17. Jonáš Kreysa, 19. Matěj Havlas, 26. Ondřej Sádlo, 26. Adam Tlapák, 29. Adam Tlapák, 30. Jonáš Kreysa, 39. Martin Pánek, 39. Lukáš Macháček, 39. Jakub Pluhař, 40. Jonáš Kreysa, 41. David Šimek, 45. Martin Šindelář, 50. Jonáš Kreysa, 52. Matěj Havlas, 54. David Šimek, 57. Bohumil Piskáček, 57. Dalibor Švéda - 54. Ondřej Šarša. Rozhodčí: Kropáček – Novák. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváci: 56. Zásahy brankářů: Tomáš Jurco 26 – Jan Vlček 21. Po třetinách: 8:0, 8:0, 7:1.