59
  • 59 58:48
    Ústí

Boleslav porazila Bohemku, Lípa předvedla parádní obrat

Florbalisté Mladé Boleslavi slaví triumf v poháru proti Bohemians | foto: Jiří Bačina, Klokaní florbálek

Pohár Českého florbalu měl tento týden na programu další duely. Úterní klání nabídlo reprízu posledního play-down mezi Bulldogs Brno a Pardubicemi. Ve středu spolu svedli velkou bitvu florbalisté Ústí a České Lípy a ve čtvrtek trio duelů uzavřelo klání mezi Bohemians a Boleslaví.

Do úterního zápasu lépe vkročili Buldoci, kterým sedla už první třetina náramně a vybojovali si náskok 4:0. Demolice Pardubic, které nastoupily pouze s hráči ročníku 2005 a 2006, pokračovala i po pauze a Brno si nadále podmaňovalo vývoj utkání. Východočeši korigovali nepříznivý stav ve 35. minutě, kdy se prosadil Jeřáb, to už ale na straně Východočechů svítilo osm inkasovaných branek.

Rozjeté domácí nezastavilo ani střídání brankářů na straně Sokolů. Zápas jednoznačně opanovali Buldoci, kteří pardubické mladíky doslova přejeli. V utkání se nejvíce dařilo útočníkovi Michalu Valachovičovi, který si připsal hattrick a navíc zaznamenal dvě nahrávky.

Ústeckým florbalistům vyšla ve středečním klání úvodní část, v níž si vybudovali třígólový náskok a ve 28. minutě vedli dokonce již 6:1. Od poloviny druhé části ale patřila palubovka výhradně Lípě, která se dokázala rychle dostat do kontaktu a díky slepeným brankám ze závěrečného dějství skóre otočit po velkolepé jízdě na svou stranu.

Velmi dobře se uvedl Václav Vavruška, jenž ještě v uplynulé sezoně řádil v dresu Ústí nad Labem. Svému bývalému klubu nasázel rovnou hattrick a zaznamenal i vítěznou trefu. Na straně domácího celku se třemi body blýskl Tomáš Pšenička.

Pohárový duel mezi superligovými celky Boleslavi a Bohemians započali lépe florbalisté pražského kádru, kteří se po trefě Patrika Šebka dostali do brzkého vedení. Ještě v první třetině ale Mladoboleslavští srovnali a během druhého dějství skóre také otočili. Pražští klokani se pak sice díky trefě Karla Petráka dostali do kontaktu, o který ale přišli v závěrečné patnáctiminutovce, v níž se prosadila trojice Tokoš – Koláčný – Hemerka. Na konečných 8:4 pro domácí pak uzavřel Daniel Šebek.

Výsledky Poháru Českého florbalu
Bulldogs Brno - SOKOLI Pardubice 15:2 (4:0, 6:1, 5:1)
Branky: 5. Žižka, 8. Svatoň, 17. Černovický, 18. Valachovič, 21. Sedmera, 21. Valachovič, 29. Zemánek, 33. Vaverčák, 37. Valachovič, 37. Pešák, 45. Sedmera, 50. Šubrt, 52. Šubrt, 58. Zemánek, 58. Černovický - 35. Jeřáb, 51. Belej. Rozhodčí: Brus - Sladký. Vyloučení: 1:2. Využití: 2:1. Diváci: 123. Zásahy brankářů: Haltmar 14 - Ujec 16, Matějka 12. | ONLINE

Florbal Ústí - FBC Česká Lípa 6:7 (3:0, 3:4, 0:3)

Branky: 2. Pšenička, 7. Pavelka, 18. Pšenička, 21. Fuchsig, 22. V. Semerád, 28. D. Semerád - 21. Vavruška, 28. Pekárek, 33. Tichý, 37. Štěrba, 47. Vavruška, 51. Mlejnek, 52. Vavruška. Rozhodčí: Jelínek - Monzer. Vyloučení: 0:2. Využití: 0:0. Diváci: 182. Zásahy brankářů: Hrabě 23 - Netopilík 29. | ONLINE

Předvýběr.CZ Florbal MB - FbŠ Bohemians 8:4 (1:2, 3:1, 4:1)

Branky: 15. Suchánek, 27. Suchánek, 33. Beneš, 38. Šebek, 45. Tokoš, 45. Koláčný, 53. Hemerka, 59. Šebek - 8. Šebek, 18. Kisugite, 39. Petrák, 55. Petrák. Rozhodčí: Jelínek - Monzer. Vyloučení: 4:4, navíc Forman (BOH) ČK2. Využití: 2:1. Diváci: 145. | ONLINE