• 58 57:54
    Aligators

Hattrick potřetí padl! BUTCHIS s Ústím jdou do trháku

Chomutov slaví vstřelený gól | foto: FBŠ Hummel Hattrick Brno

Poslední říjnový víkend nabídl kompletní jedenácté kolo 1. ligy mužů. V zápasech uspěli favorité z Ústí nad Labem a vedoucího BUTCHISu, kteří využili toho, že Hattrick prodloužil herní krizi a odskočili na čele. Nervy drásající jihomoravskou bitvu opanovali hráči TROOPERS.

Roli favorita zvládl první celek tabulky BUTCHIS, který si poradil s Českými Budějovicemi. Lídr vedl po devíti minutách úvodního dějství o čtyři branky. Štíři dvěma slepenými góly v řadě zdramatizovali průběh zápasu, ale více jim favorit nepovolil. Pražané si v dalším průběhu pohlídali zápas a došli si pro vítězství.

Nezaváhal ani druhý tým tabulky z Ústí nad Labem. Severočeši vlétli na Kladno už v první třetině, když vedli o tři góly. Kanonýři v prostřední části snížili na rozdíl dvou tref, ale ve zbytku duelu si vylámali zuby na brankáři Dominikovi Hraběti. Mladý gólman předvedl 21 úspěšných zákroků a stal se hlavní hvězdou duelu. Ústí si pojistilo třemi body svou pozici, na vedoucí celek sice ztrácí pět bodů, na nejbližšího konkurenta ale má již čtyřbodový náskok.

Trápení Hattricku totiž pokračuje dál, Brňané selhali na domácí půdě s Chomutovem. Severočeši po čtyřiceti minutách vedli 3:1 a ve třetí části své vedení ještě. Brno prohrálo potřetí v řadě a ztrácí kontakt s první dvojicí, naopak pronásledovatelé jsou těsně za jihomoravským klubem. Chomutovu ke třem bodům pomohl hattrick Michala Skuhrovce i výborný výkon z Tatranu zapůjčeného brankáře Lukáše Kříže, který Severočechům vypomáhá během reprezentační pauzy v rámci střídavých startů.

Zajímavé klání se odehrálo na půdě Startu98. Pražané vstoupili do zápasu s Plzní s chutí a v polovině utkání měli na svých florbalkách pohodlné vedení 6:1. Západočeši nic nezabalili a rozjeli stíhací jízdu. Startu se vysoké vedení ztenčilo na rozdíl dvou gólů, ovšem na to dokázal reagovat. Pražané přidali další dva góly, v čase 47:33 pak vedli po trefě Adama Pospíšila už 8:4. V závěru předvedla Plzeň mohutný finiš, dostala se do kontaktu, ale k bodům jim nepomohla ani závěrečná power play a ani hattrick Víta Hrbáčka.

Vyrovnané jihomoravské derby viděli diváci v Brně, kde místní Gulliveři přivítali Klobouky. Domácí celek v první třetině vedl o dvě branky a svůj náskok držel do třetí části. V ní hosté vykřesali jiskřičku naděje, když se sedm minut před koncem prosadil Viktor Kejík. Kloboukům nevyšla v závěru hra bez brankáře, a tak musely skousnout těsnou porážku.

Uspěl i další brněnský tým - Bulldogs, kteří v souboji s Letkou vedli o dva góly. Hosté snížili na rozdíl jedné trefy, ovšem jihomoravský celek si brzy vzal svůj náskok zpět. Stejný scénář se opakoval i ve třetí třetině, kde byl rozdíl ve skóre opět o gól, ale Buldoci zase našli rychlou odpověď. Letce v závěru nevyšla power play, na výhře domácího celku se podílel třemi body Michal Valachovič (2+1).

Nervy drásající podívanou nabídlo další moravské utkání mezi TROOPERS a Znojmem. Oba celky se střídaly ve vedení, ale ani jeden z nich si nevytvořil větší náskok. V 54. minutě vedli domácí o jeden gól a zdálo se, že by si mohli vedení udržet. Jenže LAUFEN nesložil zbraně ani ve vlastním oslabení a v čase 59:20 vyrovnal na 7:7 Petr Číhal. Bonusový bod nakonec zůstal na domácí palubovce, vystřelil jej Marek Jedlička. Znojmu nepomohly tříbodové příspěvky od dvojice Jiří Šrámek a Jan Novák (oba 1+2).

Výsledky 11. kola 1. ligy mužů

FAT PIPE Start98 - FbC Plzeň 8:7 (4:1, 2:2, 2:4)

Branky: 1. Matoulek, 2. Hrbáček, 6. Fenik, 18. Kerzel, 29. Fenik, 30. Netrefa, 47. Dufek, 48. Pospíchal - 15. Kozelka, 34. Tomášek, 35. Kuneš, 43. Horažďovský, 52. Hrbáček, 55. Hrbáček, 58. Hrbáček. Rozhodčí: Jelínek - Libecajt. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 45. Zásahy brankářů: Pergler 22 - Bezděk 13. | MATCH CENTER

FBC Štíři České Budějovice - BUTCHIS 4:8 (2:5, 1:0, 1:3)

Branky: 12. Matějček, 12. Sirotek, 23. Kouba, 51. Strouhal - 7. Waldhauser, 8. Švelbl, 8. Vondruška, 9. Kalina, 16. Pecha, 41. Černý, 45. Waldhauser, 51. Fryš. Rozhodčí: Vlček - Žofka. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 112. Zásahy brankářů: Švehla 17 - Jurco 16. | MATCH CENTER

Bulldogs Brno - FBC Letka Toman Finance Group 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)

Branky: 25. Valachovič, 26. Pešák, 37. Mráz, 44. Valachovič - 36. Sedláček, 41. Mahla. Rozhodčí: Sýkora - Tkáč; Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 139. Zásahy brankářů: Haltmar 13 - Petr 18. | MATCH CENTER

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers - Aligators Klobouky 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Branky: 4. Suchomel, 18. Konrád - 53. Kejík. Rozhodčí: Prouza - Rogowski; Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 95. Zásahy brankářů: Krupa 12 -  Rychlý 12. | MATCH CENTER

Kanonýři Kladno - Florbal Ústí 1:4 (0:3, 1:0, 0:1)

Branky: 24. Mareš - 7. Peška, 14. Trčka, 18. Semerád, 58. Trčka. Rozhodčí: Benačan - Šaroch. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 115. Zásahy brankářů: Frühbauer 10 - Hrabě 21. | MATCH CENTER

FBŠ Hummel Hattrick Brno - DDQ Florbal Chomutov 1:6 (0:2, 1:1, 0:3)

Branky: 26. Slezák - 9. Skuhrovec, 12. Novotný, 38. Šarša, 41. Skuhrovec, 58. Zahraj, 60. Skuhrovec. Rozhodčí: K. Sojka - T. Sojka. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:1. Diváci: 79. Zásahy brankářů: Kolajta 16 - Kříž 16. | MATCH CENTER

TROOPERS - TJ Znojmo LAUFEN CZ 8:7p (2:2, 3:2, 2:3 - 1:0)

Branky: 8. Kadlec, 9. Budík, 24. Budík, 32. Pavla, 40. Fajt, 46. Jedlička, 54. Daler, 64. Jedlička - 6. Novák, 14. Číhal, 22. Blažek, 26. Čech, 44. Blažek, 46. Šrámek, 60. Číhal. Rozhodčí: Baloun - Sommer. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 91. Zásahy brankářů: Melichar 22 - Hándl 23. | MATCH CENTER