7:3
    Filip FORMAN
    (Delong)

Reprezentace má první medaili ze Světových her. Je bronzová

Čeští florbalisté slaví! V duelu o bronz si poradili s výběrem Lotyšska 7:3 a z amerického Birminghamu vezou vytouženou medaili. Hned čtyři kanadské body zaznamenal útočník Adam Delong. Jde o první úspěch reprezentace pod novým trenérským vedením Jaroslava Berky.

Český tým se musel obejít bez útočníka Mikuláše Krbce, který v semifinále obdržel červenou kartu. I tak bylo na hráčích s lvíčkem na prsou od počátku patrné, jak moc chtěli získat bronz. Velkou šanci na první gól měl Langer, jeho nájezd na začátku 4. minuty ale vychytal brankář Salcevičs. Češi však byli aktivnější a do vedení je dostal Rýpar.

Následná třetina přinesla větší změny skóre. Lotyši na jejím startu vyrovnali, jenže radost jim dlouho nevydržela. Kombinace po ose Hemerka - Havlas odstartovala české gólové hody. Hlavní roli v nich začínal sehrávat Adam Delong. Produktivní forvard si připsal v prostředním dějství dvě asistence a gól z nájezdu, který pro něj vybojoval Langer.

Právě útočník s číslem 29 se také zapsal do statistik. Zaznamenal přesilovkovou trefu a ve třetí periodě definitivně rozhodl zápas gólem na 6:3 do prázdné branky. Soupeř totiž po pasáži s mnoha vyloučeními sáhl k odvolání Salcevičse, čímž se mu povedlo náskok stahovat. Definitivní tečku za utkáním přichystal Forman, jenž také patřil mezi klíčové muže rozhodujícího duelu.

Česko - Lotyšsko 7:3 (1:0, 2:1, 4:2)

Branky: 12. Rýpar, 20. Havlas, 26. Langer, 34. Delong, 38. Rýpar, 44. Langer, 45. Forman – 18. Jurševskis, 40. Kovalevskis, 41. Akmeņlauks. Vyloučení: 4:4, navíc Krūmiņš (LAT) ČK2. Využití: 2:1. Diváků: 237. Zásahy brankářů: Bauer 13 – Salcevičs -14.

ONLINEVIDEO

Sestava Česka: Bauer (M. Beneš) - Němeček, Hemerka, Besta, Punčochář - Havlas, Šindler, Langer - Rýpar, Delong, Forman - D. Beneš.