{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Boleslav s Vítkovicemi vstupují vítězně do semifinále

Boleslav s Vítkovicemi vstupují vítězně do semifinále

První víkend semifinále Tipsport Superligy odstartoval. Série otevřeli úspěšněji florbalisté Vítkovic a Mladé Boleslavi, kteří získali náskok 1–0 na zápasy. V sedmém duelu play-down pak vyhrály Vinohrady nad Znojmem.

V úvodním semifinále přivítala Sparta na Podvinném Mlýně Vítkovice. A Ostravané si vybojovali první bod série zásluhou vítězství 5:2. Až do poloviny utkání přitom vedli hosté jen o gól a sparťané měli šance k vyrovnání. Ve třetí fázi ale Vítkovice výrazněji odskočily ve skóre a už nepřipustily žádné problémy. „První třetinu jsme byli zbytečně nervózní, ale cítím, že to bylo delší pauzou. Každopádně dnes z naší strany hodně technicky nekvalitní. Umíme hrát mnohem lépe s míčkem, zítra budeme lepší,“ vyjádřil se trenér Vítkovic Pavel Brus.

Druhou sérii semifinále pak zahájila výsledkově lépe Boleslav, která uspěla nad Chodovem 6:3. Středočeši ani jednou neprohrávali a v závěru druhého dějství se poprvé dostali do náskoku o dva góly. Úspěch následně potvrdil Jiří Curney svojí trefou do prázdné branky. „Chodov nás v závěrečné části dostal pod tlak, vytvořil si střeleckou převahu. O to větší hodnotu pro nás výhra má,“ sdělil kouč Technology Jan Pazdera.

Hrálo se také sedmé utkání prvního kola play-down Vinohrady–Znojmo. Obě mužstva hrála čtyřicet minut vyrovnaně, a proto se muselo definitivně rozhodnout v poslední části duelu. Za stavu 1:1 přišly ještě dvě branky, které zaznamenali Martin Skřivánek a Jan Svoboda. Tím si SKV vytvořilo klíčové vedení a zachránilo se v Tipsport Superlize i pro další rok.


Výsledky Tipsport Superligy – 23. března
Play-off

ACEMA Sparta Praha – 1. SC TEMPISH Vítkovice 2:5

Technology Florbal MB – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 6:3

Play-down

TJ Sokol Královské Vinohrady – TJ Znojmo LAUFEN CZ 3:1

Technology Florbal MB3
1. SC TEMPISH Vítkovice 4
VideoStatistiky
Bulldogs Brno10
TJ Znojmo LAUFEN CZ5
VideoStatistiky
TJ Znojmo LAUFEN CZ6
Bulldogs Brno5
VideoStatistiky
Bulldogs Brno2
TJ Znojmo LAUFEN CZ4
VideoStatistiky
TJ Znojmo LAUFEN CZ4
Bulldogs Brno5
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice7p
FAT PIPE FLORBAL CHODOV6
VideoStatistiky
FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň3
K1 Florbal Židenice6
VideoStatistiky
FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň5
K1 Florbal Židenice8
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice6
Ivanti Tigers Jižní Město3
VideoStatistiky
FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA4p
FAT PIPE FLORBAL CHODOV5
VideoStatistiky