{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Boleslav s Vítkovicemi vstupují vítězně do semifinále

Boleslav s Vítkovicemi vstupují vítězně do semifinále

První víkend semifinále Tipsport Superligy odstartoval. Série otevřeli úspěšněji florbalisté Vítkovic a Mladé Boleslavi, kteří získali náskok 1–0 na zápasy. V sedmém duelu play-down pak vyhrály Vinohrady nad Znojmem.

V úvodním semifinále přivítala Sparta na Podvinném Mlýně Vítkovice. A Ostravané si vybojovali první bod série zásluhou vítězství 5:2. Až do poloviny utkání přitom vedli hosté jen o gól a sparťané měli šance k vyrovnání. Ve třetí fázi ale Vítkovice výrazněji odskočily ve skóre a už nepřipustily žádné problémy. „První třetinu jsme byli zbytečně nervózní, ale cítím, že to bylo delší pauzou. Každopádně dnes z naší strany hodně technicky nekvalitní. Umíme hrát mnohem lépe s míčkem, zítra budeme lepší,“ vyjádřil se trenér Vítkovic Pavel Brus.

Druhou sérii semifinále pak zahájila výsledkově lépe Boleslav, která uspěla nad Chodovem 6:3. Středočeši ani jednou neprohrávali a v závěru druhého dějství se poprvé dostali do náskoku o dva góly. Úspěch následně potvrdil Jiří Curney svojí trefou do prázdné branky. „Chodov nás v závěrečné části dostal pod tlak, vytvořil si střeleckou převahu. O to větší hodnotu pro nás výhra má,“ sdělil kouč Technology Jan Pazdera.

Hrálo se také sedmé utkání prvního kola play-down Vinohrady–Znojmo. Obě mužstva hrála čtyřicet minut vyrovnaně, a proto se muselo definitivně rozhodnout v poslední části duelu. Za stavu 1:1 přišly ještě dvě branky, které zaznamenali Martin Skřivánek a Jan Svoboda. Tím si SKV vytvořilo klíčové vedení a zachránilo se v Tipsport Superlize i pro další rok.


Výsledky Tipsport Superligy – 23. března
Play-off

ACEMA Sparta Praha – 1. SC TEMPISH Vítkovice 2:5

Technology Florbal MB – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 6:3

Play-down

TJ Sokol Královské Vinohrady – TJ Znojmo LAUFEN CZ 3:1

Ivanti Tigers Jižní Město00:00
Tatran Střešovice
Hlášenka
FBC ČPP OSTRAVA17:00
K1 Florbal Židenice
Hlášenka
1. SC TEMPISH Vítkovice18:30
Bulldogs Brno
Hlášenka
Crazy girls FBC Liberec00:00
FBS Olomouc
Hlášenka
FbŠ Bohemians00:00
Panthers Praha
Hlášenka
Sokol Pardubice14:00
1. SC TEMPISH Vítkovice
Hlášenka
FBC 4CLEAN Česká Lípa19:00
Tatran Teka Střešovice
Hlášenka
FbŠ Bohemians00:00
BLACK ANGELS
Hlášenka
FBC Liberec00:00
FBC ČPP OSTRAVA
Hlášenka
Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE18:00
ACEMA Sparta Praha
Hlášenka