{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Eliška Krupnová: Přišla jsem si trošku jako z jiného světa

Eliška Krupnová: Přišla jsem si trošku jako z jiného světa

V uplynulých dnech proběhlo opět po delší pauze první společné soustředění ženské reprezentace, kam se některé z hráček i přes omezené možnosti cestování musely přesunout ze zahraničí. Mezi nimi i kapitánka Eliška Krupnová. Jak se po příletu z Göteborgu aklimatizovala? Jak vnímá nedávné rozhodnutí Terezy Urbánkové o konci reprezentační kariéry? A jak se těšila na začátek nového reprezentačního cyklu?

Reprezentační soustředění v Kladně je první společná akce po prosincovém mistrovství ve Švýcarsku. Jak jste se na tento tréninkový kemp těšila?
Setkáváme se po dlouhé době, před mistrovstvím těch akcí bylo víc, vídali jsme se opravdu často a teď po mistrovství už byla ta pauza docela dlouhá, takže jsem se těšila. Je fajn být zase s týmem a začít tak nějak znova.

Jak probíhala cesta ze Švédska v aktuální pandemické situaci?
Přišla jsem si trochu jako z jiného světa, protože ve Švédsku roušky nenosíme. Začalo to v letadle, kde už byly roušky povinné. Pak na letišti po příletu následovala pasová kontrola. Věděla jsem, že musím podstoupit testování. Český florbal mi ho naštěstí dokázal zařídit expresně, takže jsme jeli z letiště rovnou na test. Musím říct, že to bylo dost bolestivé, nebyl to příjemný zážitek, ale výsledek byl hotový do dvou hodin – naštěstí negativní.

Zmínila jste atmosféru ve Švédsku ohledně koronaviru. Byly ve Švédsku hodně velké rozdíly?
Těžko říct, protože teď už mi to přijde i tady volnější. Musela jsem se trochu pozeptat na pravidla, kdy nosit roušku, kdy nenosit a jaká tu ještě platí opatření.

Na kempu bylo hodně mladých hráček. Jak probíhá začleňování?
Bylo nás tady opravdu hodně – celkem 33 hráček. Je zajímavá zkušenost trénovat takhle dohromady s mladší generací. V pátek a v sobotu proběhly zápasy a samozřejmě jsme měly i nějaké tréninkové jednotky. Šlo spíše o takové poznávání a pro „mláďata“ to bylo asi něco nového. Snad i velká motivace do budoucna.

Proběhlo vítání nováčků?
Neproběhlo. Nemůžeme to brát tak, že by teď reprezentace měla 33 lidí, ale jde spíš o takový náhled pro mladé hráčky. Jasně, pár z nich aktuálně spadá i do užšího kádru reprezentace, ale určitě to není tak, že bychom na této akci vítali dvacet „mláďat“.

Reprezentační kariéru ukončila spoluhráčka z první lajny Tereza Urbánková. Jak moc citelná ztráta pro ženskou reprezentaci to bude?
S Terkou spolu hrajeme v reprezentaci už tolik let… určitě to ztráta je, ale jsem si jistá, že její rozhodnutí bylo promyšlené. Přicházíme o jednoho z nejzkušenějších členů a budeme pracovat na tom, aby se našla jiná varianta. Ale jsme úplně na začátku, takže ani pořádně nevím, jaké možnosti vůbec jsou. Můžou se i dost změnit posty, uvidíme.

V anketě Florbalistka sezony jste mohla dosáhnout na pět vítězství za sebou. Letos se však poprvé v kariéře radovala vaše spoluhráčka z Pixba Denisa Ratajová. Byly jste spolu v kontaktu?
Myslím, že si Denisa ocenění určitě zaslouží, má za sebou skvělou sezonu, a to jak v Pixbu, tak i v reprezentaci. Bydlíme hned vedle sebe, takže jsme se o tom bavily, a dokonce došlo i na přípitek.

Nedávno jste na Facebooku sdílela příspěvek o tom, jak firma, ve které pracujete, poskytla 9 milionů roušek. Mohla byste nám to prosím trochu přiblížit?
Pracuji ve farmaceutické společnosti, která tu situaci s pandemií uchopila skvěle. Naše firma byla schopná spustit klinické studie během dvou týdnů, což je něco úplně neskutečného, a to i pro lidi, kteří pracují v oboru. Klinická studie navíc nebyla jedna nebo dvě, ale bylo jich kolem deseti a s cílem pomáhat pacientům, ne kvůli zisku. Minulý týden podepsala naše firma smlouvu s jinou, na výrobu vakcín, opět aniž by tam byl nějaký profit. Myslím si, že je to gesto, které by mělo dělat více velkých firem. Je to pro mě čest pro tuto firmu pracovat, protože si myslím, že to je správná věc.

FBC Liberec8
SOKOLI Pardubice4
VideoStatistiky Vstupenky
ACEMA Sparta Praha5p
Navláčil PANTHERS OTROKOVICE4
VideoStatistiky Vstupenky
Předvýběr.CZ Florbal MB7
FBC 4CLEAN Česká Lípa3
VideoStatistiky Vstupenky
TJ Sokol Královské Vinohrady5
FBŠ Hummel Hattrick Brno6
VideoStatistiky Vstupenky
Tatran Střešovice4
1. SC TEMPISH Vítkovice 6
VideoStatistiky Vstupenky
PSN Tatran Střešovice5
FATPIPE Tigers Start98 Kunratice2
VideoStatistiky
Bulldogs Brno2
FbŠ Bohemians7
VideoStatistiky
MITEL Florbalová akademie MB0
1. SC TEMPISH Vítkovice15
VideoStatistiky
Panthers Praha7
K1 Florbal Židenice2
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV14
KM automatik FBK Jičín5
VideoStatistiky