Finky budou po deseti letech chybět ve finále

V semifinále mistrovství světa podlehla finská reprezentace Švédsku 4:5. Poprvé od finále MS v roce 2009 tak budou Finky v boji o titul chybět, Švédky doplní vítěz druhého semifinále mezi Českem a Švýcarskem.

Švédsko - Finsko 5:4 (po třetinách: 1:0, 3:3, 1:1)

Prohra finského týmu se Švýcarskem v základní skupině zapříčinila to, že na sebe finalistky posledních čtyř světových šampionátů narazily už v semifinále. To lépe odstartovalo pro Švédky, které dosud porážely své soupeře dvoubrankovými nadílkami. Odskočit se jim povedlo i v semifinále, po polovině utkání vedly už 3:1. Finský tým ale dvěma trefami z dálky zvládl bleskově vyrovnat a vedení švédskému týmu musela před koncem třetiny vracet čtvrtou trefou při odloženém vyloučení Amanda Delgado Johansson.

V třetí části vrátila naději Finkám Oona Kauppi svým druhým gólem, když Finky využily podruhé v utkání přesilovou hru. Druhou trefu v zápase si ale v padesáté čtvrté minutě připsala Emelie Wibron, čímž se postarala o postup svého týmu do finále mistrovství světa. Detail utkání najdete ZDE.

Druhé semifinále startuje v 17:45, od 17:30 bude možné sledovat vysílání ČT Sport. Preview utkání, v němž český národní tým vyzve domácí Švýcarky, najdete ZDE.