{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Junioři na závěr turnaje podlehli švýcarskému mistrovi z Könizu

Junioři na závěr turnaje podlehli švýcarskému mistrovi z Könizu

Poslední zápas českých reprezentantů do 19 let na letošním ŠKO-ENERGO CUPu sice vítězný nebyl, ani tak se ale národní výběr nemá za co stydět. V posledním přípravném turnaji před domácím mistrovstvím světa zvládli čeští junioři během tří duelů porazit českého mistra z Mladé Boleslavi a pražské Spartě podlehli až v samostatných nájezdech.

Český výběr dnes byl po celých šedesát minut zápasu tím, kdo dotahoval ztrátu. Švýcarští mistři vedli ve 27. minutě již 6:2, reprezentanti se lvíčkem na prsou však zbraně nesložili a třemi brankami v řadě od třech různých autorů se dostali na dostřel soupeře. 

Třetí perioda se tak nesla ve znamení vyrovnané hry a obezřetnosti na obou stranách, neboť za stavu 6:5 nikdo nechtěl udělat chybu. Ani tak ale fanoušci nepřišli o přísun branek, v čase 48:21 totiž navyšoval švýcarské vedení Raul Willfratt, následován opětovným snížením české ztráty z hole Matěje Čermáka.

I přesto, že kontaktní branka přišla necelých šest minut před koncem základní hrací doby, juniorská reprezentace již srovnat nedokázala a s mistry ze Švýcarska tak prohrává těsným rozdílem 6:7. 

Vidět dnes byl zejména Matěj Havlas, jenž zaznamenal tři kanadské body za jednu branku a dvě asistence. Na druhé straně zazářil Švýcar Silvan Bolliger, který vsítil hattrick během devíti minut.


Česko U19 – Floorball Köniz 6:7

Branky: 13. Punčochář (Havlas), 26. Papoušek (Piskáček), 29. Stránský (Havlas), 33. Klápa (Majer), 38. Havlas (Stránský), 54. Čermák (Dolejš) – 3. Jirebeck (Tringaniello), 7. Ledergerber (Willfratt), 17. Bolliger (Jirebeck), 23. Bolliger (Jirebeck), 26. Bolliger, 27. Guggisberg (Ledergerber), 48. Willfratt(Münger). Třetiny: 1:3, 4:3, 1:1.

BLACK ANGELS6
Navláčil PANTHERS OTROKOVICE4
VideoStatistiky
FBC Liberec2
ACEMA Sparta Praha4
VideoStatistiky Vstupenky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV4p
Předvýběr.CZ Florbal MB5
VideoStatistiky Vstupenky
FBC 4CLEAN Česká Lípa4
Tatran Střešovice6
VideoStatistiky
FbŠ Bohemians7
1. SC TEMPISH Vítkovice 4
VideoStatistiky
Panthers Praha0
PSN Tatran Střešovice7
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice15
KM automatik FBK Jičín3
VideoStatistiky
K1 Florbal Židenice5
FATPIPE Tigers Start98 Kunratice6
VideoStatistiky
FBC ČPP OSTRAVA8
Bulldogs Brno1
VideoStatistiky
MITEL Florbalová akademie MB1
FAT PIPE FLORBAL CHODOV11
VideoStatistiky