KB lize juniorů kralují po zvratu série Bohemians

Bohemians dvakrát ve finálové sérii s Black Angels prohrávali, pokaždé ale dokázali na vedení soupeře odpovědět a srovnat stav. Rozhodovalo tedy až páté utkání, v němž Bohemians porazili svého soupeře rozdílem šesti branek. Black Angels srážela vyloučení a nedařilo se jim střelecky.

První změnu skóre v rozhodujícím klání zařídil po čtrnácti minutách hry domácí Jonáš Janata, jehož střela nakonec propadla brankáři pod rukou. Bohemians o minutu později využili dvojnásobnou přesilovku k navýšení náskoku na dvě branky díky přesnému zásahu Daniela Cabejška. Gólová odmlka panovala až do času 34:12, kdy Horákovo zakončení dorazil do sítě Dominik Šimáně.

Další úder přišel opět chvíli po předchozí brance, přečíslení dvou na jednoho využil Cabejšek. Třináct minut před koncem ještě pro Black Angels vykřesal naději proměněným trestným střílením Jakub Hromada. Jenže celek hostí stále srážela vyloučení, Bohemians dodala klid další využitá přesilovka pět na tři v podání Jakuba Buršíka. Ani další vyloučení Black Angels nezůstal bez potrestání, v 53. minutě ještě více přiblížil svůj tým k titulu střelou ze středu hřiště Cabejšek, jenž tak zkompletoval hattrick. Další zásah do sítě hostí přidal Buršík, Black Angels už rozhodující bitvu zdramatizovat nedokázali.

„Bohužel nám shořel v posledních zápasech střelecký prach, ze skvělého začátku jsme nic nevytěžili a soupeř se dostal na koně. Hořký konec sezony, ale sportovně gratuluji Bohemce. Děkujeme všem za sezónu a celoroční podporu!“ řekl po posledním utkání, které pro jeho tým skončilo s hořkou kapkou, trenér Black Angels Zalubil.

Tatran Teka Střešovice19:00