Mladá Boleslav vyvázla s čistým štítem, Otrokovice vezou od mistra bod

Dva sobotní duely v mužské superlize doplnily čtyři zápasy extraligy žen. Prodlužovat se musel jediný zápas mezi Vítkovicemi a Otrokovicemi, Mladá Boleslav uchránila před českolipskými florbalistami čisté konto. Ženy Tigers ovládly sedmnáctigólovou přestřelku proti Židenicím.

Mladoboleslavští florbalisté se proti soupeřům z nedaleké České Lípy rozjížděli velmi pomalu, když si v prvních dvou třetinách připsali po jedné brance, a tak v závěrečných dvaceti minutách mohlo dojít k jakémukoli zvratu. Hosté dokázali odbránit dvě části skvěle, avšak v posledním dějství se s góly roztrhl pytel a technologové začali své šance proměňovat. Lukáš Bauer si připsal stoprocentní úspěšnost, hranici 300 asistencí pokořil během sobotního večera Jiří Curney.

Na Dubině se dostali do vedení panteři z Otrokovic hned třikrát. Jednou z toho vedli dokonce o dva góly, ale svěřenci Pavla Bruse dokázali zápas překlopit na svou stranu. Na přelomu padesáté minuty totiž srovnali skóre na 4:4 a v prodloužení vybojovali o jeden bod navíc než jejich soupeř, když přesně zamířil Jan Šebesta. O pár hodin dříve rytířky zvládly souboj proti Tatranu Střešovice, v němž se blýskla hattrickem Barbora Husková. Jeden zásah si do statistik připsala také singapurská posila Siti Nurhaliza Khairul Anuar.

Na Jižním Městě se střílelo ostrými. Oba týmy se předvedly ve skvělé formě a těžily ze svých příležitostí maximum. Rozhodujícím faktorem byla druhá třetina, která dopadla příznivěji pro Tigers o čtyři góly a Židenicím se už nepodařilo manko dotáhnout. Ve sportovním areálu Jičín nedokázal vyzrát na obranu Olomouce a musel překousnout porážku 2:6. Velmi vyrovnané střetnutí sehrály ženy Bulldogs proti Liberci. Crazy girls držely dvě třetiny naději na první body v sezoně, nicméně ve třetí periodě inkasovaly čtyřikrát, čímž o možný bodový zisk přišly.