{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Národní liga - východ: šest týmů má jistotu play-off

Národní liga - východ: šest týmů má jistotu play-off

V sobotu a neděli 22. – 23. února se odehrálo 21. kolo Národní ligy. Po něm má jistotu vyřazovacích bodů šest týmů. Další tři zabojují o zbývající dvě volná místa. Na play-down se již mohou připravovat Hluk, Opava a Třebíč. Již nějakou dobu jsou jasným vítězem základní části TROOPERS, o druhé místo si to v posledním kole na dálku rozdají Letka a Hranice. O čtvrté místo a tím i výhodu domácího prostředí ještě mohou zabojovat Horní Suchá a Kopřivnice. Zbývající dvě volná místa obsadí Klobouky, Pelhřimov nebo Svitavy.

FBC Letka Toman Finance Group – S.K. P.E.M.A. Opava 6:5p (2:2, 2:3, 1:0 – 1:0)

Regionální derby přineslo velmi zajímavou podívanou. Hostující Opava se dostala čtyřikrát do vedení (v 34. minutě o dvě branky), ale domácí Letka vždy dokázala odpovědět. Utkání šlo za stavu 5:5 do prodloužení, které nakonec Ondřej Vavro. Letka díky výhře poskočila na druhou pozici tabulky.


Snipers Třebíč – Aligators Klobouky Teamstore.cz 9:5 (1:2, 5:1, 3:2)

Hosté si v případě vítězství mohli zajistit pozici pro play-off a podle toho také zápas začali. V první třetině se dostali do vedení, které však ve druhé třetině nedokázali podpořit a na koně šla Třebíč. Té se v 51. minutě podařilo ještě navýšit na 7:3. Poté sice hosté dvěma brankami utkání zdramatizovali, ale poslední slovo měli opět domácí a došli si pro vítězství 9:5. Aligátoři si v posledním kole zahrají v přímém souboji o play-off s celkem Svitav.


FBC Vikings Kopřivnice – Spartak Pelhřimov 7:6 (4:2, 3:1, 0:3)

Bezmála stovka diváků ve sportovní hale v Kopřivnici mohla sledovat povedené dvě třetiny, ve kterých jejich oblíbenci zvyšují náskok nad Pelhřimovem až na 7:3. Třetí třetina pak přinesla zlepšenou hru hostů, kterým se podařilo vstřelit tři branky a zdramatizovat na jednobrankový rozdíl. Více se již však nepovedlo, a tak i přes čtyřgólový příspěvek Tomáše Kociána odjeli domů poraženi. Jistotu vyřazovacích bojů ještě nemají, musejí v posledním kole porazit TROOPERS nebo počkat na výsledek utkání Klobouky – Svitavy.


FBK Spartak Hluk – 1. MVIL Ostrava 8:15 (4:4, 3:5, 1:6)

Domácí Hluk měl teoretickou šanci na účast v play-off, hostující celek si naopak mohl setrvání v boji o první ligu potvrdit. Úporná přetahovaná o vedení v první polovině zápasu se od 25. minuty změnila v atraktivní přestřelku, ve které měla lépe seřízená mířidla Ostrava. Ze 79 střel se jich ujalo 23 a hosté si odvezli nejenom výhru 15:8, ale také jistotu nejlepší osmičky. Prohra pro Hluk znamená play-down.


FbK Horní Suchá – FbK TJ Svitavy 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Velmi důležité utkání pro oba týmy začalo lépe pro Svitavy, které se v první třetiny dostaly do vedení. Ve druhé třetině předvedli domácí zlepšenou hru, která vyústila v otočení skóre. Když v 51. minutě přidal Vojtěch Kopia druhou branku v utkání, dostal hosty do problémů. Ti se zmohli již pouze na snížení na 3:2. V posledním utkání základní části tak musí bezpodmínečně porazit aligátory a doufat v pomoc TROOPERS proti Pelhřimovu. 22. kolo bude důležité i pro Horní Suchou, která by v případě udržení čtvrté pozice měla jistotu, že se ve čtvrtfinále vyhne třem nejsilnějším týmům.


TROOPERS – FBC Hranice 16:4 (7:1, 3:1, 6:2)

Souboj prvních dvou celků tabulky měl jednoznačný vývoj. Sedmibrankovou první třetinou se TROOPERS podařilo zlomit zápas, ve druhé a třetí třetině již navyšovali své vedení. Bodově úspěšné utkání prožili Jan Daler (3+2), vedoucí muž celého bodování Jan Kolajta (2+3) a Petr Kadlec (4+0). Hranice v posledním kole čeká na dálku duel s Letkou o druhé místo tabulky.


Závěrečné 22. kolo se odehraje 29. 2. a 1. 3. Hned po ukončení posledního zápasu (20:00) dojde k výběru soupeřů pro play-off.

FBC ČPP OSTRAVA8
Panthers Praha3
VideoStatistiky
FBS Olomouc3
KM automatik FBK Jičín4
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice6
Tatran Střešovice4
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV9
FbŠ Bohemians0
VideoStatistiky
Ivanti Tigers Jižní Město4
K1 Florbal Židenice5
VideoStatistiky
Technology Florbal MB13
TJ Sokol Královské Vinohrady3
VideoStatistiky
FBC 4CLEAN Česká Lípa6
FBŠ Hummel Hattrick Brno5
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice 4pn
Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE5
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV8
Tatran Teka Střešovice5
VideoStatistiky
ACEMA Sparta Praha5
FbŠ Bohemians4
VideoStatistiky