{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Ostrava poskočila na druhé místo, Tigers se vrátily do TOP 4

Ostrava poskočila na druhé místo, Tigers se vrátily do TOP 4

V neděli se uskutečnilo pět utkání Extraligy žen, které rozhodovaly o pořadí na horních příčkách tabulky. K prvenství po základní části se výrazně přiblížily Vítkovice, které jasně porazily Liberec. Na druhé místo se dostala Ostrava díky výhře nad Chodovem a do elitní čtverky se opět prodraly Ivanti Tigers.

Vítkovice rozdrtily poslední Liberec 21:0 a pojistily si první místo tabulky. Na drtivém rozdílu se nejvýrazněji podílely shodně čtyřmi góly a asistencí Lucie Cholinská se Sárou Seevaldovou. Před koncem základní části mají Vítkovice na čele náskok šesti bodů. Ze zbývajících dvou duelů jim tak stačí získat jediný bod, aby definitivně potvrdily první příčku.

Florbalistky FBC Ostrava si poradily s Chodovem a přeskočily jej na druhé pozici soutěže. Na straně vítězek se třikrát trefila Michaela Mlejnková. Ostravanky upevnily úspěch v poslední třetině zápasu, kterou ovládly jasně 4:0 a celkově slavily výsledek 9:4. „Jsme samozřejmě rádi, že jsme vyhráli, ale je třeba zůstat nohama na zemi, protože v play-off by tento výkon pravděpodobně nestačil. Výhra byla hrozně důležitá pro naše hlavy, rozhodně se nám teď bude lépe trénovat,“ zhodnotil trenér Jakub Robenek.

Olomouc zaváhala v důležitém utkání o play-off na hřišti Bohemians. Pražanky daly už v první třetině sedm branek a udělaly velký krok k vítězství 13:5. Hráčkám Olomouce tak nyní chybí na vyřazovací část pět bodů, zatímco Bohemians se nadále drží na postupových příčkách.

Mezi nejlepší čtveřici se vrátily Ivanti Tigers Jižní Město díky výsledku 6:2 nad Panthers Praha. Stejným skóre jako Ivanti Tigers vyhrál i sedmý Tatran Střešovice, který doma bodoval nad pátými Židenicemi. Druhému brněnskému týmu v Extralize žen se dařilo o něco lépe - Bulldogs už v sobotu porazily Jičín a bodově se dotáhly na osmou pozici.

Dostupné higlighty z utkání 20. kola si můžete pustit ZDE.

FBC ČPP OSTRAVA8
Panthers Praha3
VideoStatistiky
FBS Olomouc3
KM automatik FBK Jičín4
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice6
Tatran Střešovice4
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV9
FbŠ Bohemians0
VideoStatistiky
Ivanti Tigers Jižní Město4
K1 Florbal Židenice5
VideoStatistiky
Technology Florbal MB13
TJ Sokol Královské Vinohrady3
VideoStatistiky
FBC 4CLEAN Česká Lípa6
FBŠ Hummel Hattrick Brno5
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice 4pn
Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE5
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV8
Tatran Teka Střešovice5
VideoStatistiky
ACEMA Sparta Praha5
FbŠ Bohemians4
VideoStatistiky