{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Po prvním dnu stoprocentní: juniorky ustály zápas se Slovenkami

Po prvním dnu stoprocentní: juniorky ustály zápas se Slovenkami

První třetina se nepovedla, pak ale přišlo zlepšení. Český tým dlouho hrál na Polish Cupu ve Zbaszyni se Slovenskem 2:2, což se změnilo až na konci druhého dějství. Od té doby juniorky svůj náskok nepustily a zůstaly po úvodním dnu turnaje bez porážky.

Konečné skóre 7:3 vypadá celkem jasně, cesta k němu ovšem nebyla tak jednoduchá. Češky ztratily v první třetině náskok dvou gólů, když Slovensko využilo okének v jejich obraně. Ve druhé části utkání svěřenkyně Tomáše Martiníka držely míček častěji, jenže dlouho čekaly na jakoukoliv trefu.

Odpor soupeřek zlomila až ve 37. minutě Eliška Chudá, načež padly do slovenské sítě ještě další dvě branky. „První třetina nebyla úplně ideální. Potom jsme se ale rozehrály a začaly jsme proměňovat šance, což byl základ úspěchu,“ vyzdvihla střelkyně hattricku Chudá.

Třetí dějství si naše hráčky už pohlídaly a oslavily vítězství 7:3. „Hlavně jsem ráda, že jsem pomohla týmu. Závěr druhé třetiny nás povzbudil a dotáhly jsme to až k výhře,“ měla Chudá radost z výsledku. Zápasu mimo jiné přihlížela početná divácká kulisa, do haly přišlo přes 300 fanoušků.

Češky si poradily také s nájezdy, ve kterých podruhé získaly bonusový bod, a v tabulce jim patří první místo se šesti body. Bez zaváhání ale zatím procházejí turnajem i Švýcarky po výhrách nad Polkami a Norkami. Právě na tyto soupeře narazí národní družstvo ve druhém dnu Polish Cupu.

S domácím výběrem se juniorky utkají v sobotu od 10 hodin v Rakoniewicích a zápas se seveřankami začne v 18.00 v Nowém Tomyslu.

FBC ČPP OSTRAVA8
Panthers Praha3
VideoStatistiky
FBS Olomouc3
KM automatik FBK Jičín4
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice6
Tatran Střešovice4
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV9
FbŠ Bohemians0
VideoStatistiky
Ivanti Tigers Jižní Město4
K1 Florbal Židenice5
VideoStatistiky
Technology Florbal MB13
TJ Sokol Královské Vinohrady3
VideoStatistiky
FBC 4CLEAN Česká Lípa6
FBŠ Hummel Hattrick Brno5
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice 4pn
Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE5
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV8
Tatran Teka Střešovice5
VideoStatistiky
ACEMA Sparta Praha5
FbŠ Bohemians4
VideoStatistiky