{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Vítkovice znovu uspěly proti Spartě, Boleslav v TV utkání zdolala Chodov

Vítkovice znovu uspěly proti Spartě, Boleslav v TV utkání zdolala Chodov

V neděli pokračovaly semifinálové série Tipsport Superligy druhými zápasy, jako první se rozehrál duel v Aréně Sparta, kde si Vítkovice i napodruhé poradily se Spartou a odváží si do Ostravy vedení 2:0 na zápasy. Naopak domácí prostředí dokázala naplno využít Mladá Boleslav, Chodov v televizním utkání dvakrát srovnal stav, ale na třetí branku Technologů už odpověď nenašel a nakonec prohrál 4:2.

Po bezbrankové první třetině se Sparta poprvé v sérii s Vítkovicemi ujala vedení po čtyřiceti vteřinách druhé části, kdy se parádní ranou po rozehrávce prosadil Ujhelyi. Vítkovičtí využili ke srovnání dvojnásobnou početní výhodu, při které zakončoval do odkryté části branky Šebesta a ve 32. minutě otočil vývoj zápasu Bräuer. Také Sparta zužitkovala přesilovku, znovu pálil přesně z první Ujhelyi, jenže nerozhodný stav dlouho nevydržel, jelikož hostům vrátil vedení čtyři vteřiny před koncem třetiny Jastřembský. Na rozdíl dvou branek navyšoval vítkovické vedení úspěšnou dorážkou Bräuer, Sparta se tak ocitla v nelehké situace, ze které už se i přes veškerou snahu nedokázala dostat. Při vyloučení soupeře hrála dokonce necelé čtyři minuty před koncem v šesti, jenže ani to jí nepomohlo a výhru Vítkovic pečetil minutu před koncem brankou na konečných 5:3 Jastřembský.

Mladá Boleslav měla dobrý vstup do druhého semifinále, když rychle využila početní výhodu a již po čtyřiaosmdesáti vteřinách ji poslal do vedení zakončením rychlé souhry ze středu hřiště Tadeáš Chroust. Chodov od další inkasované branky zachránila branková konstrukce a v 6. minutě srovnávala trefou od levého mantinelu na zadní tyč Švajný. Ovšem hosté neubránili ani další oslabení, po dvanácti vteřinách zužitkoval přesilovku z výběhu Tomašík a vrátil domácím vedení. Tým z Jižního Města dorovnal stav na začátku druhé části, kdy využil prostoru na středu hřiště Řezáč a trefil míček hezky ze vzduchu. Ani tentokrát však nevydržel nerozhodný stav dlouho, chodovský brankář Barák nic neviděl a vůbec nestihl zareagovat na Pluhařovu střelu od pravého mantinelu na zadní tyč. Chodov ve zbytku druhé třetiny ubránil dvě oslabení a od začátku třetí části se postupně snažil o další vyrovnání, jenže to nepřicházelo. V závěru sáhl po oddechovém času trenér Podhráský ke hře bez brankáře, při které pojistil Mladé Boleslavi výhru stejně jako v sobotu Curney – 4:2.

Výsledky 2. semifinále Tipsport Superligy
Neděle 24. března

ACEMA Sparta Praha – 1. SC TEMPISH Vítkovice 2:5(stav série 0:2)

Technology Florbal MB – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 4:2 (stav série 0:2)

FBC ČPP OSTRAVA17:00
K1 Florbal Židenice
Hlášenka
Ivanti Tigers Jižní Město17:30
Tatran Střešovice
Hlášenka
1. SC TEMPISH Vítkovice18:30
Bulldogs Brno
Hlášenka
FbŠ Bohemians00:00
Panthers Praha
Hlášenka
Crazy girls FBC Liberec15:00
FBS Olomouc
Hlášenka
Sokol Pardubice14:00
1. SC TEMPISH Vítkovice
Hlášenka
FBC 4CLEAN Česká Lípa19:00
Tatran Teka Střešovice
Hlášenka
FbŠ Bohemians00:00
BLACK ANGELS
Hlášenka
FBC Liberec00:00
FBC ČPP OSTRAVA
Hlášenka
Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE18:00
ACEMA Sparta Praha
Hlášenka