{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Tatran ztratil náskok 6:0, Bohemians jsou pátí

Tatran ztratil náskok 6:0, Bohemians jsou pátí

Hned v pěti duelech superligy z osmi padlo více jak deset gólů. Demolici předvedla Mladá Boleslav ve střešovické Stodole nebo Chodov ve výjezdním utkání proti Pardubicím v Náchodě. Tatran navíc ztratil body také o den později, kdy neudržel náskok 6:0 nad Black Angels. Přímou bitvu o páté místo ovládli Bohemians, kteří z Otrokovic vezou vítězství 7:2.

Black Angels před skoro čtyřmi sty diváky odehráli dvě vyrovnané třetiny proti Liberci, který však do třetí třetiny nastoupil zcela jinak připraven a sedmi trefami rozhodl o vysoké výhře na půdě pražského celku. Dvanáct gólů nastříleli hráči Vítkovic i přes to, že po první třetině prohrávali s Českou Lípou 1:3 a museli dotahovat. Ve skvělé formě se ukázal Ondřej Firda s Markem Bräuerem. Pro některé fanoušky se hodně překvapivý výsledek zrodil ve střešovické Stodole, kde úřadovali technologové z Mladé Boleslavi.

Teoreticky se rozhodlo už v prvních dvaceti minutách, kdy svěřenci Petra Novotného získali náskok o devět gólů a postupně ještě vedení navyšovali až na konečných 15:1. Bilancí 3+2 se blýskl Tadeáš Chroust. V Riegrových sadech si vybojovali tři body florbalisté ostravského FBC, pro něž je to už sedmnáctý bod v letošní sezoně a jsou blízko osmému místu. Utkání proti SKV pro ně bylo velmi důležité, aby se oprostili od spodních příček tabulky. Posledním představením sobotního večera bylo klání mezi Chodovem a Pardubicemi. První remízovou třetinu nahradila jízda Pražanů. Hlavně třetí část musela diváky bavit, protože během ní padlo dvanáct branek. Sečteno podtrženo - Chodov rozstřílel Pardubice 17:4.

V neděli si napravili reputaci z minulého duelu Black Angels, kteří obrátili dohrávku s Tatranem Střešovice. Před půlkou hrací doby prohrávali už 0:6, celkově však zvítězili 8:6. „Skvělý zážitek a myslím si, že i zasloužená odměna všem lidem, kteří nad námi po včerejšku nezlomili hůl a přišli zase zafandit,“ uvedl kouč domácích Petr Pajer. Tím se Black Angels bodově dotáhli na FBC Ostrava a přeskočili Hattrick Brno.

Právě Brňané prohráli na hřišti Sparty 2:7. Hosté se střelecky prosadili až v posledních pěti minutách, kdy tým z hlavního města už držel vysoký náskok. Gólem a dvěma asistencemi se blýskl Lukáš Ujhelyi a Sparta si upevnila místo v elitní čtveřici tabulky. Přímou bitvu o pátou pozici pak zvládli Bohemians, kteří díky čtyřem trefám ve třetí třetině porazili Otrokovice. Třikrát mířil přesně Jakub Buršík, dvě branky má na kontě i Filip Forman.


SUPERLIGA FLORBALU

Black Angels - Liberec 2:11

Vítkovice - Česká Lípa 12:7

Boleslav - Střešovice 15:1

Chodov - Pardubice 17:4

Vinohrady - Ostrava 2:7

Black Angels - Střešovice 8:6

Sparta - Hattrick 7:2

Otrokovice - Bohemians 2:7

FBC ČPP OSTRAVA8
Panthers Praha3
VideoStatistiky
FBS Olomouc3
KM automatik FBK Jičín4
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice6
Tatran Střešovice4
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV9
FbŠ Bohemians0
VideoStatistiky
Ivanti Tigers Jižní Město4
K1 Florbal Židenice5
VideoStatistiky
Technology Florbal MB13
TJ Sokol Královské Vinohrady3
VideoStatistiky
FBC 4CLEAN Česká Lípa6
FBŠ Hummel Hattrick Brno5
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice 4pn
Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE5
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV8
Tatran Teka Střešovice5
VideoStatistiky
ACEMA Sparta Praha5
FbŠ Bohemians4
VideoStatistiky