{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Vítěz základní části si vybral do play-off Start98

Vítěz základní části si vybral do play-off Start98

Do klíčové části sezony vstupuje Hurrican Karlovy Vary. Vítěz základní části první ligy si zvolil za soupeře do čtvrtfinále Start98, který už dříve prošel předkolem play-off. Pražané sice budou outsider, ale věří, že dají Západočechům pořádně zabrat.

Hurrican ovládl základní část o tři body před druhými Bulldogs Brno. Klíčový byl jejich vzájemný zápas v předposledním kole, který Karlovy Vary zvládly 4:3. „Chtěl bych kluky za dlouhodobou fázi pochválit, protože jsme měli stabilní výkony,“ komentoval trenér Petr Pánek. Zároveň však uznal, že mužstvu pomohl snadnější los ze začátku ročníku. Díky němu Vary najely na sérii vítězství, kterou potom prodlužovaly. „Sice došlo k menším zaškobrtnutím, ale ligu jsme vedli víceméně od začátku do konce. Základní část jsme vyhráli zaslouženě,“ těšilo Pánka.

Při výběru soupeře do čtvrtfinále se Vary rozhodly pro Start98, který skončil sedmý a musel projít předkolem play-off. V něm florbalisté z pražských Kunratic vyřadili České Budějovice po výsledcích 6:5 a 14:5. „Série splnila očekávání. Oba týmy předvedly velmi dobré výkony plné nasazení, osobních soubojů a branek,“ zhodnotil trenér Startu Adam Havránek. Navíc byl rád, jak se Pražanům střelecky vydařil druhý duel série.

Vítěz základní části si vybral Kunratice, aby se vyhnul delšímu cestování. „Start byl jasná volba i z důvodu, že část našeho týmu bydlí v Praze. K tomu jsme soupeře volili způsobem, aby to fanoušci měli kousek a mohli nás přijet podpořit,“ vysvětloval Pánek. Z pohledu Startu šlo o očekávaný výběr, když Karlovy Vary opanovaly vzájemné zápasy 12:6 a 12:5. „Obě utkání skončila větším rozdílem gólů. Navíc mají hodně hráčů z Prahy a jsme v dobré dojezdové vzdálenosti, což nejspíš hrálo také velkou roli,“ přemítal Havránek.

Start98 se bude chtít ukázat

Podle Pánka budou silnými stránkami Hurricanu kvalitní útok s výbornou obranou. To potvrzují statistiky základní části, kdy se do nejlepší pětky bodování soutěže dostali Michal Klápa (32+26), Michal Strachota (20+36) a Jan Zavadil (29+26). Mezi brankáři pak měli nejvyšší úspěšnost zákroků Václav Zavadil (89 %) a Daniel Váradi (83,5 %). „Co se týká soupeře, má ve svých řadách mladé kluky, pro které bude play-off proti vítězi základní části velká motivace. A budou se chtít ukázat,“ pověděl Pánek.

V mladém kádru Startu nechybí ani Daniel Eremiáš a Martin Řezáč, kteří mají zlato z loňského mistrovství světa juniorů. Nejproduktivnějším hráčem týmu byl dvacetiletý Patrik Chládek s jednadvaceti góly a deseti asistencemi. „Síla Karlových Varů je v individuálních schopnostech hráčů a řešení jejich útočných akcí. Mají hráče se superligovými zkušenostmi, a to pro ně bude velká výhoda,“ řekl Havránek. Naopak věří, že jeho týmu pomůže vítězství z předkola nad Budějovicemi. „Pro hodně kluků to byla vůbec první série v mužském play-off. Věřím tedy, že nám dodá potřebné sebevědomí,“ doplnil pražský kouč.

FBC ČPP OSTRAVA8
Panthers Praha3
VideoStatistiky
FBS Olomouc3
KM automatik FBK Jičín4
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice6
Tatran Střešovice4
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV9
FbŠ Bohemians0
VideoStatistiky
Ivanti Tigers Jižní Město4
K1 Florbal Židenice5
VideoStatistiky
Technology Florbal MB13
TJ Sokol Královské Vinohrady3
VideoStatistiky
FBC 4CLEAN Česká Lípa6
FBŠ Hummel Hattrick Brno5
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice 4pn
Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE5
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV8
Tatran Teka Střešovice5
VideoStatistiky
ACEMA Sparta Praha5
FbŠ Bohemians4
VideoStatistiky